Բարի գալուստ Կանադա, հայկական սփյուռքի առանցքային առաջնորդ. Կանադայի ԱԳ նախարարը ընդունել է Արամ Առաջինին
Կանադայի ԱԳ նախարար Մելանի Ջոլին ընդունել է Մեծի տանն Կիլիկիո կաթողիկոս Արամ Առաջինին և այդ մասին իր «Թվիթերի» միկրոբլոգում գրառում կատարել.
«Բարի գալուստ Կանադա, Վեհափառ Հայրապետ Արամ Առաջին: Հայկական սփյուռքի առանցքային առաջնորդ, մենք վճռական ենք Ձեզ հետ միասին աշխատել Հայաստանում և նրա շուրջ կայունություն ապահովելու, ինչպես նաև առաջիկայում Երևանում մեր առաջին դեսպանությունը բացելու ուղղությամբ»:

Добро пожаловать в Канаду, ключевой лидер армянской диаспоры. Министр иностранных дел Канады приняла Арама Первого
Министр иностранных дел Канады Мелани Джоли приняла Католикоса Великого дома Киликийского Арама I и написала об этом в своем микроблоге «Твиттер».
«Добро пожаловать в Канаду, Его Святейшество Арам Первый. Являясь ключевым лидером армянской диаспоры, мы полны решимости работать вместе с вами для обеспечения стабильности в Армении и вокруг нее, а также в ближайшее время открыть наше первое посольство в Ереване».