Փաշինյանն ու Էրդողանը կարճ զրույց են ունեցել
Անկարայում կարճ զրույց են ունեցել նաև ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը և Թուրքիայի վերընտրված նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը։ Այս մասին հայտնում են թուրքական լրատվամիջոցները՝ այլ մանրամասներ չհայտնելով։
Հիշեցնենք, որ այսօր կարճ զրույց էին ունեցել նաև Հայաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարներ Նիկոլ Փաշինյանը և Իլհամ Ալիևը։ Քննարկվել էին երկկողմ հարաբերությունների կարգավորման վերաբերյալ հարցեր, ինչպես նաև խոսել էին հաջորդ շաբաթ նոր հանդիպում կազմակերպելու մտադրության մասին։
Հիշեցնենք, որ վարչապետն Անկարայում ներկա է գտնվել Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի՝ պաշտոնի ստանձնման արարողությանը:

Without any other details, the Turkish media reported that RA Prime Minister Nikol Pashinyan and the re-elected President of Turkey, Recep Tayyip Erdogan, also had a short conversation in Ankara.
It should be noted that today the leaders of Armenia and Azerbaijan, Nikol Pashinyan and Ilham Aliyev, also had a short conversation. Issues regarding the regulation of bilateral relations were discussed, and they also talked about the intention to organize a new meeting next week.
Let's remind that the Prime Minister attended the inauguration ceremony of Turkish President Recep Tayyip Erdogan in Ankara.