Հայաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարներն Անկարայում կարճատև զրույց են ունեցել
Այսօր երեկոյան Անկարայում Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի երդմնակալության արարողությունից հետո Հայաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարներ Նիկոլ Փաշինյանը և Իլհամ Ալիևը կարճատև զրույց են ունեցել։ Այս մասին հաղորդում է TRT հեռուստաալիքը։
Հեռուստաընկերության տվյալներով՝ Ադրբեջանի նախագահ Ալիևը և Հայաստանի վարչապետ Փաշինյանը քննարկել են երկկողմ հարաբերությունների կարգավորման վերաբերյալ հարցեր, ինչպես նաև խոսել են հաջորդ շաբաթ նոր հանդիպում կազմակերպելու մտադրության մասին։ Զրույցին մասնակցել է նաև Թուրքիայի նախկին վարչապետ Բինալի Յիլդիրիմը։
Հիշեցնենք, որ վարչապետն Անկարայում ներկա է գտնվել Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի՝ պաշտոնի ստանձնման արարողությանը:

The leaders of Armenia and Azerbaijan had a short conversation in Ankara
TRT TV channel reports that after the inauguration ceremony of Turkish President Recep Tayyip Erdogan in Ankara this evening, the leaders of Armenia and Azerbaijan, Nikol Pashinyan and Ilham Aliyev, had a short conversation.
According to the TV company, the President of Azerbaijan, Aliyev, and the Prime Minister of Armenia, Pashinyan, discussed issues related to the regulation of bilateral relations and the intention to organize a new meeting next week. Former Prime Minister of Turkey, Binali Yildirim, also participated in the conversation.
It is worth noting that the Prime Minister attended the inauguration ceremony of Turkish President Recep Tayyip Erdogan in Ankara.