ԵՄ դեսպան Անդրեա Վիկտորինն ու ԵԽ անդամները քննարկել են ՀՀ արդարադատության ոլորտի բարեփոխումները
Եվրոպական խորհրդի Արևելյան Եվրոպայի և Կենտրոնական Ասիայի հարցերով աշխատանքային խմբի 30 անդամներ՝ ԵՄ պատվիրակության ղեկավար Ադրեա Վիկտորինի գլխավորությամբ  այցելել են Արդարադատության նախարարություն:
Արդարադատության նախարարի տեղակալ Կարեն Կարապետյանն ընդունել է Եվրոպական խորհրդի Արևելյան Եվրոպայի և Կենտրոնական Ասիայի հարցերով աշխատանքային խմբի անդամների պատվիրակությանը, որը գլխավորել է Հայաստանում ԵՄ պատվիրակության ղեկավար, Եվրոպական միության դեսպան Անդրեա Վիկտորինը:
Նախարարի տեղակալը կարևորել է Հայաստանի և Եվրամիության երկկողմ համագործակցությունը, ներկայացրել այդ համագործակցության արդյունքում արդարադատության ոլորտում իրականացվող բարեփոխումները, ինչպես նաև գործընկերների հետ քննարկել ապագայում նոր համագործակցության տեսլականը։
Հանդիպմանը քննարկվել է Հայաստան-ԵՄ համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի իրականացման առաջընթացը:
Միևնույն ժամանակ քննարկվել են հակակոռուպցիոն դատարանի ձևավորման աշխատանքները, նոր քրեական և քրեական դատավարության օրենսգրքերի ընդունումը և այլն:
Հանդիպման օրակարգում են եղել նաև արդարադատության ոլորտի բարեփոխումները՝ դատական և իրավական բարեփոխումների ոլորտային ռազմավարությանն առնչվող հարցերը և մարդու իրավունքների պաշտպանության ոլորտում իրականացված միջոցառումները:

Посол ЕС Андреа Викторин и члены Совета Министров обсудили реформы судебной системы РА
30 членов рабочей группы Совета Европы по Восточной Европе и Центральной Азии во главе с главой делегации ЕС Андреа Викторин посетили Министерство юстиции.
Заместитель министра юстиции Карен Карапетян принял делегацию членов рабочей группы Совета Европы по Восточной Европе и Центральной Азии во главе с главой делегации ЕС в Армении, послом Европейского Союза Андреа Викторин.
Заместитель министра особо отметил двустороннее сотрудничество между Арменией и Европейским Союзом, представил реформы, осуществленные в сфере юстиции в результате этого сотрудничества, и обсудил со своими партнерами видение нового сотрудничества в будущем.
На встрече обсуждался ход реализации соглашения о всеобъемлющем и расширенном партнерстве Армения-ЕС.
При этом обсуждались работы по формированию антикоррупционного суда, принятию нового уголовного и уголовно-процессуального кодексов и т.д.
В повестку дня заседания также вошли реформы в сфере юстиции, вопросы, связанные с отраслевой стратегией судебно-правовых реформ, меры, реализуемые в сфере защиты прав человека.