Վարչապետի աշխատանքային այցը Մոլդովա ավարտվել է
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Մոլդովա կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում ռումինահայ դիվանագետ, առևտրական գործիչ Մանուկ Բեյի պալատում հանդիպում է ունեցել տեղի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ:
Վարչապետը մանրամասներ է ներկայացրել Քիշնևում տեղի ունեցած իր, Ֆրանսիայի նախագահի, Գերմանիայի կանցլերի, Եվրոպական խորհրդի նախագահի և Ադրբեջանի նախագահի հնգակողմ հանդիպման վերաբերյալ:
Նիկոլ Փաշինյանը պատասխանել է նրանց բազմաթիվ հարցերին, որոնք վերաբերել են Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև սահմանների դելիմիտացիային, սահմանագծից զորքերի հայելային հետքաշման հնարավորությանը, Հայաստանի տնտեսական զարգացմանը և այլ թեմաների:
Վարչապետ Փաշինյանը հանդիպում է ունեցել նաև ուկրաինահայ մի խումբ գործարարների հետ: Քննարկվել են Հայաստանում տարբեր ուղղություններով գործունեություն ծավալելու հնարավորությունները: Վարչապետի աշխատանքային այցը Մոլդովայի Հանրապետություն ավարտվել է:

Рабочий визит премьер-министра в Молдову завершился
В рамках рабочего визита в Молдову премьер-министр Никол Пашинян встретился с представителями местной армянской общины во дворце румынско-армянского дипломата и бизнесмена Манук Бея.
Премьер-министр подробно рассказал о пятисторонней встрече между ним, президентом Франции, канцлером Германии, председателем Совета Европы и президентом Азербайджана в Кишиневе.
Никол Пашинян ответил на многие  вопросы, связанные с делимитацией границ между Арменией и Азербайджаном, возможностью зеркального вывода войск с границы, экономическим развитием Армении и другими темами.
Премьер-министр Пашинян также встретился с группой украинско-армянских бизнесменов. Обсуждены возможности осуществления деятельности в различных направлениях в Армении. Рабочий визит Премьер-министра в Республику Молдова завершился.