«Դեմ չեն սահմանագծման աշխատանքների համար հիմք վերցնել 1975թ․ քարտեզները»․ վարչապետ
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այս պահին հանդիպում է անցկացնում Մոլդովայի հայ համայնքի հետ։ Վարչապետն անդրադարձել է այսօր կայացած հանդիպումներին։
«Այսօր շատ նախնական, բայց կարևոր դետալ էլ կա։ Կարծես թե կողմերն ընդգծեցին, որ դեմ չեն Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հետագա սահմանագծման աշխատանքների համար որպես հիմք վերցվեն 1975 թվականի քարտեզները։ Սա նշանակում է ևս մի քայլ վերահաստատելու 29,800 քառ․ կմ տարածքային ամբողջականությունը»,- ասել է վարչապետը։
Նա նաև տեղեկացրել է, որ հունիսի 12-ին Հայաստանի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարները կհանդիպեն Վաշինգտոնում։ Հունիսի 2-ին տարածաշրջանային կոմունիկացիաների հետ կապված եռակողմ աշխատանքային խմբի հանդիպում է նախատեսված Մոսկվայում։

"They don't mind taking 1975 as a basis for demarcation works. maps". prime minister
1 June, 21:49RA Prime Minister Nikol Pashinyan is currently holding a meeting with the Armenian community of Moldova. The Prime Minister referred to the meetings held today.
"Today, there is a very preliminary but essential detail. It seems that the parties emphasized that they are not against taking the 1975 maps as a basis for further demarcation works between Armenia and Azerbaijan. This marks another step towards re-establishing the 29,800 sq. km territorial integrity," said the Prime Minister.
He also informed that on June 12, the Foreign Ministers of Armenia and Azerbaijan will meet in Washington. A tripartite working group meeting on regional communications is planned for June 2 in Moscow.