Հայաստանի օրակարգում Միութենական պետությանը միանալու հարց չկա. ԱԳՆ խոսնակ
ՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Անի Բադալյանն անդրադարձել է Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոյի հայտարարությանը, թե ցանկության դեպքում Ղազախստանը և հետխորհրդային մյուս հանրապետությունները կարող են միանալ Միութենական պետությանը:
«Այդ հարցին անդրադարձ է կատարվել ՀՀ վարչապետի կողմից 2023 թ. հունվարին, և Հայաստանի օրակարգում նման հարց չկա»,- ասել է Բադալյանը Radar Armenia-ի հարցին ի պատասխան։
Հիշեցնենք, որ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը 2023 թ. հունվարի 10-ին հրավիրված ասուլիսի ընթացքում նշել էր, որ Ռուսաստանի կողմից Միութենական պետության կազմ մտնելու որևէ պաշտոնական առաջարկ Հայաստանը  չի ստացել։

There is no question of joining the Union State in Armenia's agenda; Spokesman of the Foreign Ministry
Spokesperson of RA MFA Ani Badalyan referred to the statement of the President of Belarus, Alexander Lukashenko, that Kazakhstan and other post-Soviet republics can join the Union State if they wish.
"The RA Prime Minister addressed this issue in January 2023, and there is no such issue on the agenda of Armenia," Badalyan said in response to Radar Armenia's question.
It should be noted that during the press conference held on January 10, 2023, RA Prime Minister Nikol Pashinyan stated that Armenia had yet to receive any official offer from Russia to join the Union States.