Վարչապետը շնորհավորական ուղերձներ է հղել Վրաստանի նախագահին և վարչապետին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձներ է հղել Վրաստանի նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլիին և վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլիին՝ Պետական անկախության վերականգնման օրվա առթիվ:
Վրաստանի նախագահին ուղղված շնորհավորական ուղերձում նշված է.
Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և եղբայրական վրացի ժողովրդին Վրաստանի ազգային տոնի՝ Պետական անկախության վերականգնման օրվա կապակցությամբ։
Ժողովրդավարական արժեքների վրա խարսխված պետություն կառուցելու նպատակով՝ ավելի քան մեկ դար առաջ այս օրը վրացի ժողովուրդը վճռական քայլ կատարեց անկախության վերականգնման ուղղությամբ և այսօր էլ հաստատուն քայլերով շարունակում է իր ուղին։
Ցանկանում եմ ընդգծել, որ Վրաստանի հետ փոխշահավետ և բարիդրացիական հարաբերությունների խորացումը մեր կառավարության արտաքին քաղաքականության առաջնահերթությունների շարքում է, և լիահույս եմ, որ մեր համատեղ ջանքերի շնորհիվ առաջիկայում ևս Հայաստանի ու Վրաստանի միջև հարաբերությունները կշարունակեն զարգանալ երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող բոլոր ուղղություններով՝ ի շահ մեր երկրների և ժողովուրդների։
Օգտվելով առիթից՝ մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և արդյունավետ գործունեություն, իսկ Վրաստանի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և զարգացում»:
Վրաստանի վարչապետին ուղղված ուղերձում ասված է.
Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ Վրաստանի ազգային տոնի՝ Պետական անկախության վերականգնման 105-րդ տարեդարձի կապակցությամբ։
Պետականության կերտման ճանապարհը միշտ չէ, որ հարթ է եղել, սակայն հայ և վրացի ժողովուրդներն իրենց հետևողական պայքարի շնորհիվ ապացուցել են անկախ պետություն ունենալու իրենց իրավունքը և այսօր էլ, հավատարիմ մնալով իրենց ձգտմանը, շարունակում են սերտորեն համագործակցել պետականաշինության գործում:
Վստահ եմ, որ առկա փոխգործակցության ներուժը և գործընկերությունը խորացնելու երկու բարեկամ երկրների հաստատակամությունը հետագայում ևս կնպաստեն ու նոր խթան կհաղորդեն հայ և վրացի ժողովուրդների միջև ձևավորված եղբայրական հարաբերությունների ու փոխշահավետ համագործակցության զարգացմանը։
Գնահատելի համարելով բարեկամ Վրաստանի ձեռքբերումները՝ հավաստիացնում եմ, որ Հայաստանը Վրաստանի համար վստահելի բարեկամ ու հարևան պետություն է և այդպիսին մնալու է։

The Prime Minister sent congratulatory messages to the President and Prime Minister of Georgia
Prime Minister Nikol Pashinyan congratulated the President of Georgia, Salome Zurabishvili, and Prime Minister Irakli Gharibashvili on the Day of Restoration of State Independence.
It is stated in the congratulatory message addressed to the President of Georgia.
I warmly congratulate you and the fraternal Georgian people on the national holiday of Georgia, the Day of Restoration of State Independence.
To build a state anchored on democratic values, on this day more than a century ago, the Georgian people took a decisive step towards the restoration of independence, and today, they continue their path with steady steps.
I want to emphasize that the deepening of mutually beneficial and neighborly relations with Georgia is among the priorities of our government's foreign policy, and I fully hope that thanks to our joint efforts, the relations between Armenia and Georgia will continue to develop in all directions of mutual interest in the interest of our countries and peoples.
Taking advantage of this opportunity, I wish you good health, productive work, and peace and development to the friendly people of Georgia."
It is said in the message addressed to the Prime Minister of Georgia.
I warmly congratulate you on the national holiday of Georgia, the 105th anniversary of the restoration of state independence.
The road to statehood has not always been smooth. Still, the Armenian and Georgian peoples have proven their right to have an independent state thanks to their consistent struggle, and today, remaining true to their aspirations, they continue to cooperate closely in state building.
The potential of the existing cooperation and the determination of the two friendly countries to deepen the partnership will further contribute and give a new impetus to developing fraternal relations and mutually beneficial cooperation between the Armenian and Georgian peoples.
I appreciate the achievements of friendly Georgia, and I assure you that Armenia is a reliable friend and neighboring state for Georgia and will remain so.