«Երկու ձեռքով պաշտպանելու եմ մեր խաղաղության օրակարգը». Գուրգեն Արսենյան
ԱԺ ՔՊ խմբակցության պատգամավոր Գուրգեն Արսենյանը հայտարարել է, որ իր լիակատար աջակցությունն է հայտնում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի վարած քաղաքականությանը և պաշտպանում է խաղաղության օրակարգը։
«Որպես մարդ, ով եղել է խորհրդարանի 4 գումարման պատգամավոր, հայտնում եմ իմ լիակատար աջակցությունը Նիկոլ Փաշինյանի իրականացրած քաղաքականությանը, այդ թվում՝ խաղաղության օրակարգն իր ավարտին հասցնելու ձգտումներին»,- լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասել է նա՝ հավելելով․ «Ես երկու ձեռքով պաշտպանելու եմ խաղաղության օրակարգը, պաշտպանելու եմ այն գործընթացը, որը հարևան երկրի հետ բերելու է խաղաղության, ինչպես նաև տարածքային ամբողջականության փոխադարձ ճանաչման:
Եվս մեկ անգամ վերահաստատում եմ իմ աջակցությունը վարչապետին, մեր քաղաքական թիմին և ասում, որ մենք վճռական ենք Հայաստանի, հայ ժողովրդի անունից ավարտին հասցնել հարևան Ադրբեջանի հետ խաղաղության գործընթացը, ինչպես նաև հարևան Թուրքիայի հետ հարաբերությունների կարգավորման գործընթացը»։

"I will protect our peace agenda with both hands;" Gurgen Arsenyan
Gurgen Arsenyan, deputy of the KP faction of the National Assembly, stated that he fully supports the policy of Prime Minister Nikol Pashinyan and the peace agenda.
"As a person who has been a member of Parliament for four convocations, I express my full support for the policies implemented by Nikol Pashinyan, including his efforts to complete the peace agenda," he said in a briefing with journalists, adding: "I will defend the peace agenda with both hands, I will protect the process that will bring peace with the neighboring country, as well as mutual recognition of territorial integrity.
Once again, I reaffirm my support to the Prime Minister and our political team and say that we are determined to complete the peace process with neighboring Azerbaijan and normalize relations with neighboring Turkey on behalf of Armenia and the Armenian people."