Ռուբեն Ռուբինյանը ՄԹ պետնախարարին է ներկայացրել տարածաշրջանային զարգացումները
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ, Հայաստան-Թուրքիա հարաբերությունների կարգավորման գործընթացում ՀՀ հատուկ ներկայացուցիչ Ռուբեն Ռուբինյանը մայիսի 23-ին հանդիպել է Միացյալ Թագավորության Եվրոպայի հարցերով պետնախարար Լեո Դոքերթիին:
Ողջունելով հյուրին` Ռուբեն Ռուբինյանը կարևորել է Հայաստանի և Միացյալ Թագավորության միջև առկա փոխգործակցությունը, ընդգծել երկկողմ հարաբերություններն ընդլայնելու անհրաժեշտությունը:
Կողմերը քննարկել են տարածաշրջանային զարգացումներին վերաբերող հարցեր:
Հյուրի խնդրանքով Ռուբեն Ռուբինյանը ներկայացրել է Հայաստան-Թուրքիա հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի ընթացիկ վիճակը:

Ruben Rubinyan presented the regional developments to the UK Minister of State
On May 23, Deputy Speaker of the RA National Assembly, RA Special Representative in the process of Armenia-Turkey relations regulation Ruben Rubinyan, met with the Minister of State for European Affairs of the United Kingdom, Leo Docherty.
Welcoming the guest, Ruben Rubinyan emphasized the existing cooperation between Armenia and the United Kingdom, stressing the need to expand bilateral relations.
The parties discussed issues related to regional developments.
At the guest's request, Ruben Rubinyan presented the current state of the Armenia-Turkey relations regulation process.