«Ես ամբողջությամբ կիսում եմ վարչապետի հնչեցրած կարծիքները». Ալեն Սիմոնյան (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը հայտարարել է, թե ամբողջությամբ կիսում է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի երեկ հնչեցրած կարծիքները:
ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության քարտուղար Արծվիկ Մինասյանն Ալեն Սիմոնյանից հետաքրքրվել է՝ հնարավոր համարում է ՀՀ ԱԺ-ում անհապաղ գնահատականներ հնչեցնել Նիկոլ Փաշինյանի երեկվա հայտարարություններին, որոնք ուղղակիորեն առնչվում են ՀՀ և Արցախի շահերին։
ԱԺ նախագահն առաջարկել է ներկայացնել համապատասխան նախաձեռնություն, որն էլ իրենք կքննարկեն. «Ինչ վերաբերում է վարչապետի երեկվա հնչեցրած կարծիքներին, ապա ես ամբողջությամբ կիսում եմ այդ կարծիքները»,-նշել է Սիմոնյանը։

«Я полностью разделяю мнение, высказанное премьер-министром». Ален Симонян (ВИДЕО)
Председатель НС Ален Симонян заявил, что полностью разделяет мнение, высказанное вчера премьер-министром Николом Пашиняном.
Секретарь фракции НС "Армения" Арцвик Минасян поинтересовался у Алена Симоняна, считает ли он возможным немедленно дать оценку вчерашним заявлениям Никола Пашиняна в НС РА, непосредственно связанным с интересами РА и Арцаха.
Спикер НС предложил представить соответствующую инициативу, которую они обсудят. "Что касается мнений, высказанных вчера премьер-министром, то я полностью их разделяю ", - сказал Симонян.