«Չեմ կարող աշխատանքային հարցերի շուրջ բովանդակային բացահայտումներ անել». վարչապետը՝ զենքի մատակարարման խնդիրների մասին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը զենքի մատակարարման հետ կապված խնդիրների մասին հարցին ի պատասխան հայտարարել է, թե պատեհ չէ աշխատանքային պրոցեսներ քննարկելը. «Չեմ կարող աշխատանքային հարցերի շուրջ բովանդակային բացահայտումներ անել: Ոչ թե չեմ ուզում, այլ պարզապես կոռեկտ չի լինի»:
Օրերս ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հայտարարել էր, որ Հայաստանը ռուսական կողմին վճարել է սպառազինության համար, սակայն մատակարարում չի արվել: Հարցին՝ Արմեն Գրիգորյանի այդ հայտարարությունը վերաբերու՞մ էր իր այն հայտարարությանը, թե Հայաստանը միլիոնավոր դոլարների զենքի պատվեր է տվել, սակայն այդ զենքը չի ստացվել, վարչապետն արձագանքել է կարճ՝ այո։

"I can't make substantial disclosures about work issues." the prime minister about the problems of arms supply
Prime Minister Nikol Pashinyan, in response to a question about problems related to the supply of weapons, stated that it is not appropriate to discuss work processes, “I cannot make substantial disclosures about labor issues. Not that I don't want to, but it just wouldn't be right."
A few days ago, the Secretary of the Security Council Armen Grigoryan announced that Armenia paid the Russian side for weapons, but no delivery was made. To the question: Did Armen Grigoryan's statement refer to his statement that Armenia had placed an order for weapons worth millions of dollars, but the weapons were not received, the Prime Minister answered briefly: yes.