«Կալանավորված ադրբեջանցիների զինծառայողներին իրավական ընթացակարգերն անցնելուց հետո պատրաստ ենք քննարկել». վարչապետ (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն անդրադարձել է Հայաստանում կալանավորված ադրբեջանցի զինծառայողների հարցին։ Նա նշել է, որ մոլորվելու հետևանքով Հայաստանում հայտնված ադրբեջանցի չկա։
«Այն ադրբեջանցիները, որոնք այս պահին Հայաստանում են, իրենց որոշմամբ ու շատ լավ իմանալով են հատել Հայաստանի հետ սահմանը»,- ասել է նա։
Հարցին՝ բացառու՞մ է, որ Հայաստանի տարածքում հայտնված երկու ադրբեջանցին, որոնցից մեկը սպանել էր ԶՊՄԿ պահնորդին, կարտահանձնվեն Ադրբեջանին, Փաշինյանը՝ պատասխանել է. «Հարաբերությունների կարգավորումը շատ կարևոր և բարդ որոշումների կայացում է նախատեսում, բայց դա միակողմանի չպետք է լինի: Այո, մենք պատրաստ ենք քննարկել․ իհարկե, իրավական ընթացակարգերը անցնելուց հետո: Մենք չենք կարող անտեսել, որ Հայաստանի քաղաքացի է սպանվել, բայց որևէ մեկի անմեղության կանխավարկածն էլ չենք խախտում: Նախաքննությունը կավարտվի, գործը կուղարկվի դատարան, և հնարավոր են ամենատարբեր լուծումներ»:

"We are ready to discuss the arrested Azerbaijani servicemen after passing the legal procedures." Prime Minister (VIDEO)
Prime Minister Nikol Pashinyan addressed the issue of Azerbaijani servicemen detained in Armenia. He noted that there is no Azerbaijani who ended up in Armenia as a result of getting lost.
"Those Azerbaijanis who are currently in Armenia crossed the border with Armenia by their own decision and knowing very well," he said.
To the question: is it excluded that the two Azerbaijanis who appeared in the territory of Armenia, one of whom killed the guard of ZPMK, will be extradited to Azerbaijan, Pashinyan answered., "Regulating relations involves making very important and difficult decisions, but it should not be one-sided. Yes, we are ready to discuss. of course, after going through the legal procedures. We cannot ignore that an Armenian citizen was killed, but we do not violate the presumption of innocence of anyone. The investigation will be completed, the case will be sent to court, and all kinds of solutions are possible."