Նախագահը կայցելի Կատար՝ մասնակցելու տնտեսական համաժողովին
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը մայիսի 23-25-ը աշխատանքային այց կկատարի Կատարի Պետություն՝ Կատարի տնտեսական համաժողովին մասնակցելու նպատակով:
«Համաշխարհային աճի նոր պատմությունը» խորագիրը կրող Կատարի երրորդ տնտեսական համաժողովն անցկացվում է Կատարի էմիրի բարձր հովանու ներքո: Համաժողովը նվիրված է համաշխարհային տնտեսության առջև ծառացած հրատապ մարտահրավերներին, ինչպես նաև դժվար տնտեսական պայմաններում համաշխարհային աճի համար նոր ճանապարհային քարտեզի մշակմանը:
Համաժողովի շրջանակում նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը հանդիպում կունենա Կատարի Պետության էմիր շեյխ Թամիմ բին Համադ Ալ Թանիի հետ:
Այցի ընթացքում նախատեսվում են Հանրապետության նախագահի երկկողմ հանդիպումներ մի շարք երկրների և միջազգային գործընկեր կազմակերպությունների ներկայացուցիչների հետ:

The President will visit Qatar to attend an economic conference
President of the Republic Vahagn Khachaturyan will pay a working visit to the State of Qatar on May 23-25 to participate in the Qatar Economic Forum.
The third economic conference of Qatar, entitled "The New Story of Global Growth," is held under the high patronage of the Emir of Qatar. The forum is dedicated to the pressing challenges facing the global economy and the development of a new road map for global growth in challenging economic conditions.
Within the framework of the conference, President Vahagn Khachaturyan will meet with the Emir of the State of Qatar, Sheikh Tamim bin Hamad Al Thani.
During the visit, bilateral meetings of the President of the Republic with representatives of several countries and international partner organizations are planned.