Վրացական կողմի հետ քննարկվել են տարածաշրջանային անվտանգության հարցեր
Վրաստանի խորհրդարանի նախագահ Շալվա Պապուաշվիլին մայիսի 18-ին ընդունել է ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Սարգիս Խանդանյանի գլխավորած պատվիրակությանը: Հանդիպմանը մասնակցել են պատգամավորներ Հռիփսիմե Գրիգորյանը, Էդուարդ Աղաջանյանը, ինչպես նաև Վրաստանում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Աշոտ Սմբատյանը: Վրացական կողմից հանդիպմանը ներկա են եղել նաև Վրաստանի խորհրդարանի նախագահի առաջին տեղակալ, Վրաստան-Հայաստան պատգամավորական բարեկամական խմբի ղեկավար Գիորգի Վոլսկին, Վրաստանի խորհրդարանի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահ Նիկոլոս Սամխարաձեն:
Ջերմորեն ողջունելով հյուրերին` Շալվա Պապուաշվիլին իր գոհունակությունն է հայտնել երկու հանձնաժողովների միջև ձևավորված համագործակցության, համատեղ նիստի կապակցությամբ և հույս հայտնել, որ այն շարունակական կլինի: Նա կարևորել է նաև բարեկամական խմբերի միջև համագործակցությունը:
Սարգիս Խանդանյանը, շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության համար, ՀՀ ԱԺ նախագահի ջերմ ողջույններն է փոխանցել Շալվա Պապուաշվիլիին, մանրամասներ ներկայացրել մայիսի 17-ին կայացած համատեղ նիստի ընթացքում քննարկված հարցերի վերաբերյալ: Վրաստանի խորհրդարանի նախագահի խնդրանքով մանրամասներ են ներկայացվել մայիսին կայացած վաշինգտոնյան և բրուսելյան հանդիպումներից: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող հարցեր, հայ-վրացական բազմոլորտ համագործակցության օրակարգային այլ հարցեր եւս`  քաղաքական, տնտեսական, մշակութային և այլն:

С грузинской стороной обсуждены вопросы региональной безопасности
18 мая Председатель Парламента Грузии Шалва Папуашвили принял делегацию во главе с Председателем Постоянной комиссии по внешним связям Национального Собрания РА Саргисом Ханданяном. Во встрече приняли участие депутаты Рипсиме Григорян, Эдуард Агаджанян, а также Чрезвычайный и Полномочный Посол РА в Грузии Ашот Смбатян. С грузинской стороны на мероприятии также присутствовали первый вице-спикер парламента Грузии, руководитель парламентской группы дружбы Грузия-Армения Георгий Вольский и председатель комитета по внешним связям парламента Грузии Николос Самхарадзе.
Тепло приветствуя гостей, Шалва Папуашвили выразил удовлетворение сотрудничеством, сложившимся между двумя комиссиями, совместным заседанием и выразил надежду на его продолжение. Он также подчеркнул важность сотрудничества между дружественными группами.
Саргис Ханданян, поблагодарив за теплый прием, передал Шалве Папуашвили теплые приветствия Председателя НС РА, подробно представил вопросы, обсуждавшиеся на совместном заседании, состоявшемся 17 мая. По просьбе спикера парламента Грузии были представлены подробности майских встреч в Вашингтоне и Брюсселе. В ходе встречи были обсуждены вопросы, касающиеся региональной безопасности, а также другие вопросы повестки дня армяно-грузинского многосекторального сотрудничества: политические, экономические, культурные и др.