Փաշինյանը ներկայացրել է Ադրբեջանի նախագահի հետ հանդիպումների ժամանակացույցը. հաջորդը Մոսկվայում է (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Հայաստանի արտգործնախարար Արարատ Միրզոյանը մեկնել է Մոսկվա. այս մասին տեղեկացրել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ կառավարության նիստում անդրադառնալով Հայաստանի ու Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների՝ մայիսի 19-ին կայանալիք հանդիպմանը։
«Ռուսական կողմից ստացել ենք առաջարկ՝ մայիսի 25-ին Մոսկվայում ՌԴ նախագահի միջնորդությամբ բարձրագույն մակարդակով եռակողմ հանդիպում անցկացնել, և մենք ընդունել ենք այդ առաջարկը»,- ասել է Փաշինյանը։ Նրա խոսքով՝ Ֆրանսիայի նախագահի և Գերմանիայի կանցլերի մասնակցությամբ հնգակողմ հանդիպում էլ սպասվում է հունիսի 1-ին՝ Քիշնևում. «Նման հնգակողմ հանդիպում նախատեսված է նաև հոկտեմբերին՝ Գրանադայում։ Բրյուսելում հաջորդ եռակողմ հանդիպումը նախատեսված է հուլիսին»,- ասել է նա։
Փաշինյանը նաև ասել է, որ, ի հեճուկս բանակցություններում արձանագրված որոշակի առաջընթացի, Ադրբեջանը շարունակում է էսկալացիոն քաղաքականություն վարել Հայաստանի սահմանին։

Пашинян представил график встреч с президентом Азербайджана, следующая в Москве (ВИДЕО)
Министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян отбыл в Москву. Об этом сообщил премьер-министр РА Никол Пашинян, ссылаясь на встречу глав МИД Армении и Азербайджана, которая состоится 19 мая.
"Мы получили предложение от российской стороны провести трехстороннюю встречу на высшем уровне 25 мая в Москве при посредничестве президента России, и мы это предложение приняли", - сказал Пашинян . По его словам, пятисторонняя встреча с участием президента Франции и канцлера Германии ожидается 1 июня в Кишиневе. «Такая пятисторонняя встреча также запланирована на октябрь в Гранаде. Следующая трехсторонняя встреча в Брюсселе запланирована на июль ", - сказал он.
Пашинян также заявил, что, несмотря на определенный прогресс, зафиксированный в переговорах, Азербайджан продолжает проводить политику эскалации на границе с Арменией.