Ռեյկյավիկում վարչապետը կարճատև հանդիպումներ է ունեցել Ֆրանսիայի, Գերմանիայի, Լատվիայի և Վրաստանի առաջնորդների հետ (ԼՈՒՍԱՆԿԱՐՆԵՐ)
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն Եվրոպայի խորհրդի 4-րդ գագաթնաժողովի շրջանակում կարճատև հանդիպումներ է ունեցել Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնի, Գերմանիայի կանցլեր Օլաֆ Շոլցի, Լատվիայի նախագահ Էգիլս Լևիտսի, Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլիի հետ:
Քննարկվել են երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող տարբեր հարցեր: Վարչապետի աշխատանքային այցն Իսլանդիայի Հանրապետություն ավարտվել է:

В Рейкьявике премьер-министр провел короткие встречи с лидерами Франции, Германии, Латвии и Грузии (ФОТО)
Премьер-министр Никол Пашинян провел короткие встречи с президентом Франции Эммануэлем Макроном, канцлером Германии Олафом Шольцем, президентом Латвии Эгилсом Левитсом и премьер-министром Грузии Ираклием Гарибашвили в рамках 4-го саммита Совета Европы.
Были обсуждены различные вопросы, представляющие взаимный интерес. Рабочий визит премьер-министра в Республику Исландия завершился.