Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է ՆԱՏՕ-ի մշտական ​​ներկայացուցիչների տեղակալների կոմիտեի անդամների հետ
Մայիսի 15-ին Բրյուսել աշխատանքային այցի ընթացքում ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է ՆԱՏՕ-ի մշտական ​​ներկայացուցիչների տեղակալների կոմիտեի անդամների հետ:
Զրուցակիցները քննարկել են տարածաշրջանային անվտանգային միջավայրին առնչվող հարցեր: ԱԽ քարտուղարը ներկայացրել է Հայաստանի և Լեռնային Ղարաբաղի շուրջ ստեղծված անվտանգային իրավիճակը և ԼՂ-ում առաջացած հումանիտար ճգնաժամը, որը պարունակում է էթնիկ զտման ռիսկեր: Ա. Գրիգորյանը կոչ է արել միջազգային հանրությանն արձագանքել՝ վերոնշյալը թույլ չտալու նպատակով:
ԱԽ քարտուղարը նաև ներկայացրել է վերջին շրջանում Վաշինգտոնում և Բրյուսելում ընթացած հայ-ադրբեջանական բանակցությունների մանրամասները:
Քարտուղար Գրիգորյանը կարևորել է հայկական կողմի հանձնառությունը՝ Թուրքիայի հետ առանց նախապայմանների հարաբերությունների կարգավորման վերաբերյալ:
Անդրադարձ է կատարել ՀՀ-ՆԱՏՕ երկկողմ գործընկերության զարգացման հարցերին, մասնավորապես՝ Անհատապես հարմարեցված գործընկերության ծրագրին:

Armen Grigoryan met with members of the Committee of Deputy Permanent Representatives of NATO
During his working visit to Brussels on May 15, the Secretary of the Council of Ministers, Armen Grigoryan, met with the members of the Committee of Deputy Permanent Representatives of NATO.
The interlocutors discussed issues related to the regional security environment. The Security Council Secretary presented the security situation around Armenia and Nagorno-Karabakh and the humanitarian crisis in Nagorno-Karabakh, which contains risks of ethnic cleansing. A. Grigoryan called on the international community to react to prevent the above from happening.
The Secretary of the Security Council also presented the details of the recent Armenian-Azerbaijani negotiations in Washington and Brussels.
Secretary Grigoryan emphasized the commitment of the Armenian side to the normalization of relations with Turkey without preconditions.
He referred to the development issues of the RA-NATO bilateral partnership, in particular, the Individually Adapted Partnership Program.