«Կա ցանկություն Շառլ Միշելի մոտ՝ ավելի լայն ֆորմատով սեղանի շուրջ նստելու». ԵՄ դեսպանը՝ Բաքվի և Ստեփանակերտի միջև հնարավոր բանակցությունների մասին
«Կա  ցանկություն Շառլ Միշելի մոտ՝ ավելի լայն ֆորմատով սեղանի շուրջ նստելու». ԵՄ դեսպանը՝ Բաքվի և Ստեփանակերտի միջև հնարավոր բանակցությունների մասին
ՀՀ-ում ԵՄ դեսպան Անդրեա Վիկտորինը պատասխանել է հարցին, թե կա՞ ԵՄ անդամ որևէ երկիր, որ պատրաստ է Բաքվի և Ստեփանակերտի ներկայացուցիչների շուրջ նստել մեկ սեղանի շուրջ, ասել է։
«Կա ցանկություն և կա նաև ցանկություն Շառլ Միշելի մոտ՝ ավելի լայն ֆորմատով սեղանի շուրջ նստելու։ Մասնավորապես, խաղաղ կարգավորում ապահովելու ճանապարհին, որն էլ նախատեսել ենք Քիշինևում՝ հունիսի 1-ին նախագահ Մակրոնի և կանցլեր Շոլցի մասնակցությամբ։ Հարցը՝ ձևակերպմամբ, որ Բաքվի և Ստեփանակերտի միջև չեմ լսել, որ այս պահին քննարկում լինի ավելի լայն ֆորմատի։ Հարցը չի դրվել»,- ասել է նա։

"There is a desire at Charles Michel to sit at the table with a wider format." EU ambassador about possible negotiations between Baku and Stepanakert
Andrea Victorin, the EU Ambassador to Armenia, answered the question whether there is any EU member country that is ready to sit at the same table with the representatives of Baku and Stepanakert, she said.
"There is desire and desire with Charles Michel to sit at the table with a broader format. In particular, on the way to ensure a peaceful settlement, which we planned in Chisinau on June 1 with the participation of President Macron and Chancellor Scholz. The question is worded that I have not heard that there is a discussion of a broader format between Baku and Stepanakert. The question was not raised," she said.