Անդրանիկ Քոչարյանն արձագանքել է Անդրեա Վիկտորինին
ԱԺ պաշտպանության և անվտանգության հարցերով հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանն արձագանքել է ՀՀ-ում ԵՄ դեսպան Անդրեա Վիկտորինի հայտարարությանը։
Այսօր ԵՄ դեսպանը հայտարարել էր, թե մեկ-երկու կետ կա, որտեղ հայկական զորքերն են սահմանային տարածքներում, և շատ հստակ սահմանազատում և սահմանագծում պետք է լինի։
Անդրանիկ Քոչարյանը նշել է. «Ես գիտեմ, որ ադրբեջանական զորքերը խախտել են Հայաստանի մի շարք տարածքներ և նորից կրկնում եմ` այն ինչ մերն է, մերն է։ Եվ ուշ թե շուտ պետք է ամեն ինչ հանգի այն իրողության հետ, որ եթե ճանաչում եք մեր սահմանները, ուրեմն այդ սահմանները անձեռնմխելի են և դրա հիմնական գրավականը լինելու են մեր զինված ուժերը»։

Андраник Кочарян отреагировал на заявление Андреа Викторин
Председатель Комитета национальной обороны и безопасности Андраник Кочарян отреагировал на заявление посла ЕС в Армении Андреа Викторин.
Сегодня посол ЕС заявила, что есть одна или две точки, где армянские войска находятся в приграничных районах, и там должна быть очень четкая демаркация и делимитация.
Андраник Кочарян заявил: «Я знаю, что азербайджанские войска нарушили ряд территорий Армении, и еще раз повторяю: что наше, то наше. И рано или поздно все должно закончиться тем, что если признают наши границы, то эти границы неприкосновенны и главным залогом этого будут наши вооруженные силы».