Հստակ նշվել է, որ մեկ-երկու կետ կա, որտեղ հայկական զորքերն են. ԵՄ դեսպան
ՀՀ-ում ԵՄ դեսպան Անդրեա Վիկտորինն անդրադարձել է Բրյուսելում Նիկոլ Փաշինյանի և Իլհամ Ալիևի հետ հանդիպմանն ու բանակցությունների արդյունքում ձեռք բերված պայմանավորվածություններին։
Դեսպանի խոսքով, «Հստակ նշվել է, որ մեկ-երկու կետ կա, որտեղ հայկական զորքերն են, ասենք՝ սահմանային տարածքներում և շատ հստակ սահմանազատում և սահմանագծում պետք է լինի, դա է եղել Բրյուսելում արձանագրված ձևակերպումը»։  Նա հույս է հայտնել, որ երկու կողմերն էլ իրենց զորքերը կհանեն։
Լրագրողի հարցին, թե ո՞ր հատվածներում են, Վիկտորինը չնշեց հստակ տարածքները. «Մանրամասներին ծանոթ չեմ, բայց դա ես լսել եմ բանակցություններից»։

Было четко указано, что есть одна-две точки, где находятся армянские войска. Посол ЕС
Посол ЕС в Армении Андреа Викторин коснулась встречи с Николом Пашиняном и Ильхамом Алиевым в Брюсселе и договоренностей, достигнутых в результате переговоров.
По словам посла, " было четко указано, что есть одна-две точки, где находятся армянские войска, скажем, в приграничных районах, и там должна быть очень четкая демаркация и делимитация, именно такая формулировка была зафиксирована в Брюсселе".  Она выразила надежду, что обе стороны выведут свои войска.
На вопрос журналиста о том, в каких областях они находятся, Викторин не уточнила конкретные направления. "Я не знакома с деталями, но я слышала об этом из переговоров".