ԵԽ պաշտոնական հաղորդագրության մեջ Շառլ Միշելի հայտարարությունը ուղղվել է
Այսօր Բրյուսելում Շառլ Միշել-Նիկոլ Փաշինյան-Իլհամ Ալիև եռակողմ հանդիպումից հետո ունեցած ասուլիսում ԵԽ ղելավար Շառլ Միշելը հայտարարել էր, թե Հայաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարները հաստատել են փոխադարձ տարածքային ամբողջականության ճանաչումը 1991թ. Ալմա-Աթայի հռչակագրի հիման վրա. Հայաստանի դեպքում՝ 29 800 քառ․ կմ, իսկ Ադրբեջանի դեպքում՝ 86 600 քառ․ կմ:
Ավելի ուշ, ԵԽ պաշտոնական հաղորդագրության մեջ Շառլ Միշելի հայտարարությունը ուղղվել է. Ադրբեջանի տարածքային ամբողջականությունը` 86.600 կմ² - նրա բանավոր հայտարարության (89.600 կմ²) փոխարեն։

Charles Michel's statement in the CE official message has been corrected
Today, at the press conference after the Charles Michel-Nikol Pashinyan-Ilham Aliyev tripartite meeting in Brussels, the head of the Council of Europe, Charles Michel, announced that the leaders of Armenia and Azerbaijan confirmed the recognition of mutual territorial integrity based on the 1991 Alma-Ata declaration. In the case of Armenia, 29,800 square kilometers, and in the case of Azerbaijan, 86,600 square kilometers.
Later, Charles Michel's statement was corrected in the CE's official message—territorial integrity of Azerbaijan - 86,600 km² - instead of its verbal declaration (89,600 km²).