Ինչ է քննարկվել բրյուսելյան եռակողմ հանդիպմանը
Բրյուսելում տեղի է ունեցել Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի, Եվրոպական խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելի և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի եռակողմ հանդիպումը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են տարածաշրջանային տրանսպորտային և տնտեսական ենթակառուցվածքների ապաշրջափակմանը, երկու երկրների միջև սահմանազատման և սահմանային անվտանգության ապահովման աշխատանքներին, Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորման համաձայնագրին, Լեռնային Ղարաբաղի ժողովրդի իրավունքների և անվտանգության հասցեագրման անհրաժեշտությանը, ինչպես նաև գերիների, անհետ կորածների և այլ հումանիտար խնդիրներին վերաբերող հարցեր:
Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել շարունակել քննարկումները հունիսի 1-ին Քիշնևում՝ Եվրոպական քաղաքական համայնքի գագաթնաժողովի շրջանակներում` ՀՀ վարչապետի, Ադրբեջանի նախագահի, Ֆրանսիայի նախագահի և Գերմանիայի կանցլերի, Եվրոպական խորհրդի նախագահի մասնակցությամբ հնգակողմ և հուլիսին` Բրյուսելում ՀՀ վարչապետի, Ադրբեջանի նախագահի, Եվրոպական խորհրդի նախագահի եռակողմ հանդիպումների շրջանակում:

The tripartite meeting of Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan, President of the European Council Charles Michel, and President of Azerbaijan Ilham Aliyev took place in Brussels.
During the meeting, issues related to the unblocking of regional transport and economic infrastructures, border demarcation and border security between the two countries, the agreement on the regulation of relations between Armenia and Azerbaijan, the need to address the rights and safety of the people of Nagorno-Karabakh, as well as prisoners, missing persons, and other humanitarian issues were discussed. :
An agreement was reached to continue the discussions on June 1 in Chisinau within the framework of the summit of the European Political Community, a five-way meeting with the participation of the Prime Minister of Armenia, the President of Azerbaijan, the President of France, and the Chancellor of Germany, and the President of the European Council, and in July, the tripartite meetings of the Prime Minister of Armenia, the President of Azerbaijan, and the President of the European Council in Brussels. In the frame.