Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է ՄԱԿ-ի մանկական հիմնադրամի ներկայացուցչին
ոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է Հայաստանում ՄԱԿ-ի մանկական հիմնադրամի (ՅՈՒՆԻՍԵՖ) ներկայացուցիչ Քրիստինե Վայգանդին:
Հանդիպման ընթացքում փոխվարչապետը կարևորել է ՄԱԿ-ի մանկական հիմնադրամի կողմից Հայաստանում իրականացված ծրագրերը՝ շեշտելով մասնավորապես կրթության, առողջապահության և սոցիալական պաշտպանության ոլորտները:
Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը ներկայացրել է Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքի ապօրինի շրջափակման հետևանքով Լեռնային Ղարաբաղում ստեղծված հումանիտար ճգնաժամը՝ հատուկ անդրադառնալով երեխաների համար առաջացած ծանրագույն հետևանքներին:
ՄԱԿ-ի մանկական հիմնադրամի ներկայացուցիչ Քրիստինե Վայգանդը բարձր է գնահատել Կառավարության հետ համագործակցությունը, նշել է ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ի կողմից իրականացվող ծրագրերի հիմնական ուղղությունները:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել աշխարհի գլոբալ մարտահրավերների և բարձր տեխնոլոգիաների պայմաններում երեխաների պատշաճ կրթությանն առնչվող հարցերի շուրջ:

Вице-премьер Мгер Григорян принял представителя Детского фонда ООН
Исполняющий обязанности премьер-министра Мгер Григорян принял представителя Детского фонда ООН (ЮНИСЕФ) в Армении Кристин Вайганд.
В ходе встречи вице-премьер подчеркнул программы, реализуемые Детским фондом ООН в Армении, особо выделив сферы образования, здравоохранения и социальной защиты.
Вице-премьер Мгер Григорян представил гуманитарный кризис, возникший в Нагорном Карабахе в результате незаконной блокады Азербайджаном Лачинского коридора, особо отметив тяжелые последствия для детей.
Кристин Вейганд, представитель Детского фонда ООН, высоко оценила сотрудничество с Правительством, отметила основные направления программ, реализуемых ЮНИСЕФ.
Собеседники обменялись мнениями о мировых вызовах и вопросах, связанных с правильным воспитанием детей в высокотехнологичных условиях.