Մայիսի 7-10-ը Թեհրանի միջազգային ցուցահանդեսների կենտրոնում տեղի է ունեցել Իրանի արտահանման հնարավորությունների 5-րդ ցուցահանդեսը (Iran Expo 2023), որին, ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարության աջակցությամբ, մասնակցել է նաև 23 գործարար Հայաստանից։
Ցուցահանդեսին ներկայացվել են գյուղատնտեսության, սննդի, շինարարության, հագուստի, կենցաղային պարագաների, քիմիական և նավթաքիմիական արդյունաբերության ոլորտները։ Հայաստանի և Իրանի գործարարների միջև տեղի են ունեցել նաև B2B հանդիպումներ և ձեռք են բերվել որոշակի պայմանավորվածություններ։

23 бизнесмена Армении приняли участие в выставке экспортных возможностей Ирана
7-10 мая в Тегеранском международном выставочном центре прошла 5-я выставка экспортных возможностей Ирана (Iran Expo 2023), в которой при поддержке Министерства экономики РА также приняли участие 23 бизнесмена из Армении.
На выставке были представлены отрасли сельского хозяйства, продовольствия, строительства, одежды, предметов быта, химической и нефтехимической промышленности. Также были проведены встречи в формате B2B между армянскими и иранскими бизнесменами, и были достигнуты определенные договоренности.