Հաջորդ հանդիպումը կկայանա Բրյուսելում, այնուհետև՝ Մոսկվայում. ԱԳ փոխնախարարը՝ Փաշինյան-Ալիև հանդիման մասին
«Արդեն երևի ծանոթացաք Եվրոպական խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելի հայտարարությանը, որ հաջորդ հանդիպումը տեղի կունենա Բրյուսելում։ Այնուհետև Մոսկվայում կշարունակվի նույպես եռակողմ ձևաչափով». այս մասին «Հաղթանակ» զբոսայգում լրագրողների հետ ճեպազրույցի ընթացքում հայտարարել է ՀՀ արտաքին գործերի փոխնախարար Պարույր Հովհաննիսյանը՝ պատասխանելով այն հարցին, թե ինչ առաջընթաց կա ԱՄՆ միջնորդությամբ իրականացված բանակցություններից հետո։
«Բանակցությունները 4 օր տևեցին և աննախադեպ էր այդ առումով։ Ոչ ոք չէր ակնկալում հրաշքներ, միանգամից բոլոր խնդիրների լուծում։ Աշխատանքը շարունակվելու է»,- հայտարարել է ՀՀ ԱԳ փոխնախարարը։

Следующая встреча состоится в Брюсселе, а затем в Москве. Замминистра иностранных дел о встрече Пашинян-Алиев
"Вы, наверное, уже ознакомились с заявлением президента Европейского совета Шарля Мишеля о том, что следующая встреча состоится в Брюсселе. Затем она продолжится в Москве в том же трехстороннем формате». Об этом на брифинге с журналистами в парке "Ахтанак" заявил заместитель министра иностранных дел РА Паруйр Ованнисян, отвечая на вопрос о том, какие успехи достигнуты после переговоров, проведенных при посредничестве США.
«Переговоры длились 4 дня и в этом отношении были беспрецедентными. Никто не ждал чудес, решения всех проблем сразу. Работа будет продолжена", - сказал замминистра иностранных дел РА.