«Դա Հայաստանի ներքին հարցն է և որևէ մեկն իրավունք չունի խառնվելու». ԱԽ քարտուղարը հակադարձել է Թուրքիային
«Դա Հայաստանի ներքին հարցն է  և որևէ մեկն իրավունք չունի խառնվելու». ԱԽ քարտուղարը հակադարձել է Թուրքիային
«Հայաստանի մոտեցումը շարունակում է մնալ այն, որ Թուրքիայի հետ հարաբերությունների կարգավորումը պետք է լինի առանց նախապայմանների»,- հայտարարել է ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն անդրադառնալով հայ-թուրքական հարաբերություններին։
Խոսելով Երևանում Նեմեսիսի գործողությունների մասնակիցների հիշատակը հավերժացնող հուշարձանի տեղադրման վերաբերյալ Թուրքիայի արձագանքին, Գրիգորյանն ասել է. «Դա Հայաստանի ներքին հարցն է, և որևէ մեկն իրավունք չունի այդ հարցերում խառնվելու»։
Իսկ արձանի ապամոնտաժման հնարավորության մասին հարցին Գրիգորյանը նշել է, թե դա ՏԻՄ ոլորտին է վերաբերվում։

"It is Armenia's internal issue and no one has the right to interfere;" The Secretary of the Security Council retaliated against Turkey
"Armenia's approach continues to be that the regulation of relations with Turkey should be without preconditions," said Armen Grigoryan, Secretary of the RA Council of Ministers, referring to Armenian-Turkish relations.
Speaking about Turkey's reaction to the installation of a monument commemorating the participants of the Nemesis operations in Yerevan, Grigoryan said, "It is the internal issue of Armenia, and no one has the right to interfere in those issues."
And when asked about the possibility of dismantling the statue, Grigoryan stated that it is related to the local government sphere.