Միշտ էլ լինելու են սադրանքներ, ուղղակի հարցն այն է, թե ինչ մակարդակի վրա են լինելու. Արմեն Խաչատրյան
ԱԺ ՔՊ խմբակցության պատգամավոր Արմեն Խաչատրյանն այսօր անդրադարձել է Ադրբեջանի հետ խաղաղության պայմանագրի շուրջ քննարկումներին։ Մեկնաբանելով վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի ձևակերպումը, թե «խաղաղության պայմանագրի» պարամետրերը հայ ժողովրդի համար կարող են ընդունելի չլինել, Խաչատրյանն ասել է. «Կարող է այնպիսի պայմաններ առաջադրեն, որոնք մեզ համար «կարմիր գծեր» են և ընդունելի չեն։ Շատ պարզ է։ Ադրբեջանը փորձելու է ամեն ինչ անել, որ իր շահերի համար ավելի բարենպաստ իրավիճակ ստեղծի, ինչը շատ դեպքերում մեզ համար ընդունելի չէ»։
Արմեն Խաչատրյանը նաև նշել է, թե Ադրբեջանի կողմից սադրանքներ միշտ էլ լինելու են. «Միշտ էլ լինելու են սադրանքներ, ուղղակի հարցն այն է, թե սադրանքներն ինչ մակարդակի վրա են լինելու։ Որ սահմանում մեկ-երկու անգամ կրակում են մեր դիրքերի ուղղությամբ, դա ևս սադրանք է, և մենք ամեն րոպե պետք է պատրաստ լինենք ցանկացած սադրանքի»։

There will always be provocations, the only question is at what level they will be; Armen Khachatryan
Armen Khachatryan, a member of the CP faction of the National Assembly, today referred to the discussions on the peace treaty with Azerbaijan. Commenting on Prime Minister Nikol Pashinyan's wording that the parameters of the "peace treaty" may not be acceptable for the Armenian people, Khachatryan said, "They may impose conditions that are "red lines" for us and are unacceptable. It is straightforward. Azerbaijan will try to do everything to create a more favorable situation for its interests, which is often unacceptable for us."
Armen Khachatryan also noted that there will always be provocations from Azerbaijan, "There will always be provocations; the only question is at what level the provocations will be. The fact that they fire once or twice in the direction of our positions is also a provocation, and we must be ready for any provocation every minute."