Ֆրանսիան պետք է վերջ դնի սադրիչ հայտարարություններին. Ադրբեջանի ԱԳՆ
Ֆրանսիան պետք է վերջ տա խաղաղությունն ու կայունությունը խաթարող սադրիչ հայտարարություններին, հայտարարել է Ադրբեջանի ԱԳՆ մամուլի ծառայության ղեկավար Այխան Հաջիզադեն՝ ի պատասխան Ֆրանսիայի Եվրոպայի և արտաքին գործերի նախարար Կատրին Կոլոնայի հայտարարությանը։
Ըստ Հաջիզադեի, բացարձակապես անհիմն են ֆրանսիական կողմի հայտարարություններն Ադրբեջանի կողմից Լաչինի սահմանային անցակետի կողմից ճանապարհը փակելու մասին։
Անդրադառնալով Հակարիի կամրջի վրա հսկիչ անցագրային կետի տեղակայմանը՝ Ադրբեջանի ԱԳՆ խոսնակը նշել է, թե Ադրբեջանն իրականացնում է իր սահմանների պաշտպանությունը:

Франция должна положить конец провокационным заявлениям. МИД Азербайджана
Франция должна положить конец провокационным заявлениям, подрывающим мир и стабильность, заявил глава пресс-службы МИД Азербайджана Айхан Гаджизаде в ответ на заявление министра Европы и иностранных дел Франции Катрин Колонна.
По словам Гаджизаде, заявления французской стороны о блокировании Азербайджаном дороги Лачинским пограничным пунктом совершенно безосновательны.
Касаясь расположения КПП на мосту Хакари, представитель МИД Азербайджана отметил, что Азербайджан осуществляет охрану своих границ.