Նիկոլ Փաշինյանը ժամանել է Չեխիա (ԼՈՒՍԱՆԿԱՐՆԵՐ)
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը տիկնոջ՝ Աննա Հակոբյանի հետ երկօրյա պաշտոնական այցով ժամանել է Չեխիայի Հանրապետություն:
Կեսօրից հետո Հայաստանի վարչապետը հանդիպում կունենա Չեխիայի կառավարության ղեկավար Պետր Ֆիալայի հետ: Նախ տեղի է ունենալու երկու երկրների վարչապետների առանձնազրույցը, այնուհետև բանակցությունները կշարունակվեն ընդլայնված կազմերով՝ պաշտոնական ճաշի շրջանակում: Հանդիպման ավարտին Նիկոլ Փաշինյանը և Պետեր Ֆիալան ԶԼՄ ներկայացուցիչների համար հանդես կգան հայտարարություններով:
Հաջորդիվ ՀՀ վարչապետը հանդիպումներ կունենա Չեխիայի նախագահ Պետր Պավելի, խորհրդարանի Պատգամավորների պալատի նախագահ Մարկետա Պեկարովա Ադամովայի, Սենատի նախագահ Միլոշ Վիստարչիլի հետ:

Никол Пашинян прибыл в Чехию (ФОТО)
Премьер-министр Никол Пашинян прибыл в Чехию с двухдневным официальным визитом вместе с супругой Анной Акопян.
Во второй половине дня премьер-министр Армении встретится с главой правительства Чехии Петром Фиалой. Сначала состоится беседа премьер-министров двух стран наедине, затем переговоры продолжатся в расширенном составе в рамках официального обеда. По окончании встречи Никол Пашинян и Петер Фиала выступят с заявлениями для представителей СМИ.
Далее Премьер-министр РА проведет встречи с Президентом Чешской Республики Петром Павлом, Председателем Палаты депутатов Парламента Маркетой Пекаровой Адамовой и Председателем Сената Милошем Вистарчилом.