Աշխատանքն ինչպես անհատի ու քաղաքացու, այնպես էլ պետության բարեկեցության ու զարգացման առաջնային գրավականն է. Վահագն Խաչատուրյան
Հանրապետության Նախագահ Վահագն Խաչատուրյանի Աշխատանքի օրվա առթիվ ուղերձում ասված է.
«Հայաստանի Հանրապետության հարգելի քաղաքացիներ,
Շնորհավորում եմ բոլորիս Աշխատանքի օրվա կապակցությամբ: Վերջին տարիներին մեր պետականությունն առերեսվեց ծանր փորձությունների և մարտահրավերների հետ՝ պատերազմ, կորոնավիրուսի համաճարակ, հասարակական-քաղաքական կյանքում կտրուկ զարգացումներ, որոնք հերթական անգամ ապացուցեին, որ բոլոր խնդիրները հնարավոր է լուծել միասնական, անդուլ ու նվիրված աշխատանքի արդյունքում:
Աշխատանքն ինչպես անհատի ու քաղաքացու, այնպես էլ պետության բարեկեցության ու զարգացման առաջնային գրավականն է: Հաջողակ են այն պետություններն ու հասարակությունները, որոնք կարողացել են հասնել այնպիսի ներդաշնակության, երբ աշխատանքային իրավունք ունեցող ցանկացած քաղաքացի ունի արժանապատիվ աշխատելու, արարելու և ստեղծելու հնարավորություն:
Մեր ժողովուրդը դարեր ի վեր ապացուցել է, որ կարող է աշխարհի համար ներկայանալի ու ճանաչելի դառնալ իր աշխատանքով ու ստեղծագործ մտքով, և մեր անկախ պետականությունն էլ յուրովի աշխատանքի արդյունք է:
Այսօր մեր երկրի զարգացման օրակարգը ձևավորվում է Հայաստանի քաղաքացիներիս համատեղ, միասնական աշխատանքով և այդ աշխատանքի արդյունքում էլ մենք կկառուցենք մեր երազանքի հայրենիքը՝ նորարարական, զարգացած, ժողովրդավար ու ապագային նայող Հայաստանի Հանրապետություն:

Work is the primary guarantee for the well-being and development of both the individual and the citizen, as well as the state. Vahagn Khachaturyan
The President of the Republic Vahagn khachaturyan's address on the occasion of Labor Day states:
Happy Labor Day to all! In recent years, our statehood faced severe trials and challenges: war, the coronavirus epidemic, and drastic developments in social and political life, which once again proved that all problems could be solved due to united, tireless, and dedicated work.
Work is the primary guarantee of the well-being and development of the individual, the citizen, and the state. Successful states and societies have managed to achieve such harmony when citizens with the right to work have the opportunity to work, make and create with dignity.
Our people have proven for centuries that they can become presentable and recognizable to the world with their work and creative mind. Our independent statehood is also the result of work in its way.
Today, our country's development agenda is formed by the joint, united work of our citizens of Armenia. As a result of that work, we will build our dream homeland, an innovative, developed, democratic and forward-looking Republic of Armenia.