ԵՄ դիտորդական առաքելության աշխատանքով Ադրբեջանի զինված ուժերը իրենց առավել զսպված են զգում. Էդվարդ Ասրյան
«Ես բարձր եմ գնահատում Եվրամիության դիտորդական աշխատանքը Հայաստանի Հանրապետությունում։ Այդ աշխատանքով Ադրբեջանի զինված ուժերը իրենց առավել զսպված են զգում». այս մասին այսօր Ֆրանսիայի արտգործնախարարին Ջերմուկ քաղաքում դիմավորման ժամանակ հայտարարել է ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետ Էդուարդ Ասրյանը։ Ըստ Ասրյանի այդ աշխատանքը շատ լավ է ստացվում։
Ֆրանսիայի արտաքին գործերի նախարարն էլ արձանագրել է, որ համագործակցությունը շատ դրական է. «Մեզ հնարավորություն է տրվում դիտորդական առաքելության շնորհիվ տեղից տեղեկություններ ստանալ, որոնք օգտակար են ԵՄ անդամ պետությունների համար։ Սա դիտորդական առաքելություն է, զինված չէ, նպատակը պարզապես հետևելն է իրավիճակին, բայց այդ ներկայությունը հնարավորություն է տալիս լարվածությունը թուլացնել»,- նշել է Կատրին Կոլոնան։

The armed forces of Azerbaijan feel more restrained by the work of the EU observation mission; Edward Asryan
"I highly appreciate the observation work of the European Union in the Republic of Armenia. With this work, the armed forces of Azerbaijan feel more restrained." This was announced today by the Chief of the RA Armed Forces General Staff, Eduard Asryan, during the meeting with the French Foreign Minister in Jermuk. According to Asryan, this work is going very well.
The Minister of Foreign Affairs of France also noted that the cooperation is very positive, "Thanks to the observation mission, we can get information from the ground, which is useful for the EU member states. This is an observation mission; it is not armed, the goal is to monitor the situation, but this presence allows easing the tension," said Catherine Colonna.