Ֆրանսիան կարող է օգտակար լինել Հայաստանին. ԱԽ քարտուղար
Հայաստանի անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հայտարարել է, որ Ֆրանսիան կարող է օգտակար լինել Հայաստանին թե երկրի անվտանգության հետ կապված խնդիրները լուծելու, թե Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման հարցում։
Լրագրողների հետ զրույցում նա նշել է. «Ֆրանսիան միանշանակ բազմաթիվ հարցերում կարող է օգտակար լինել և օգնել Հայաստանին։ Գիտեք, որ ԵՄ քաղաքացիական առաքելությունը Հայաստան է ուղարկվել Պրահայում տեղի ունեցած հանդիպման արդյունքներով, որում կարևոր դերակատարում է ունեցել Ֆրանսիայի նախագահը։ Ֆրանսիան շարունակում է ճանապարհներ փնտրել Հայաստանին օգնելու հարցում։ Նաև որպես ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ՝  շարունակում է հետաքրքրված մնալ ԼՂ հարցով։ Գիտեք, որ Ֆրանսիայի արտաքին գործերի նախարարի հետ Հայաստան է ժամանել նաև ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ֆրանսիացի համանախագահը։ Այս պահին մենք տեսնում ենք Ֆրանսիայի կողմից մեծ հետաքրքրություն, որպեսզի կարգավորվի իրավիճակը Լաչինի միջանցքում»։
Գրիգորյանը վստահեցրել է, որ Հայաստանը իր միջազգային գործընկերների հետ ինտենսիվ աշխատում է, որպեսզի միջազգային փաստահավաք առաքելություն ուղարկվի Լաչինի միջանցք և Լեռնային Ղարաբաղ՝ նշելով, որ այդ հարցը քննարկում են նաև Ֆրանսիայի հետ և ակնկալում են, որ աջակցություն կստանան։

Франция может быть полезна Армении. Секретарь Совбеза
Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян заявил, что Франция может быть полезна Армении как в решении проблем, связанных с безопасностью страны, так и в урегулировании нагорно-карабахского конфликта.
В беседе с журналистами он сказал: «Франция определенно может помочь Армении во многих вопросах. Вы знаете, что в результате встречи в Праге, в которой важную роль сыграл президент Франции, в Армению была направлена ​​гражданская миссия ЕС. Франция продолжает искать способы помочь Армении. Также как сопредседатель Минской группы ОБСЕ она продолжает интересоваться нагорно-карабахским вопросом. Вы знаете, что французский сопредседатель Минской группы ОБСЕ вместе с министром иностранных дел Франции также прибыл в Армению. На данный момент мы видим большой интерес со стороны Франции к урегулированию ситуации в Лачинском коридоре».
Григорян заверил, что Армения интенсивно работает со своими международными партнерами по направлению международной миссии по установлению фактов в Лачинский коридор и Нагорный Карабах, отметив, что они также обсуждают этот вопрос с Францией и рассчитывают на получение поддержки.