«Հայաստանը շարժվում է հարևանների հետ բարիդրացիական հարաբերություններ ձևավորելու սկզբունքներով»․ ՀՀ նախագահ
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանն ընդունել է արգենտինացի հասարակական գործիչների և լրագրողների պատվիրակությանը:
Ողջունելով հյուրերին նախագահ Խաչատուրյանը նշել է, որ ուրախ է հյուրընկալել բարեկամ Արգենտինան ներկայացնող գործիչներին, ովքեր իրենց հայրենիքում ջանքեր են գործադրում Հայաստանի և Լեռնային Ղարաբաղի մեր հայրենակիցների խնդիրները բարձրաձայնելու և հնարավորության սահմաններում որոշակի օգնություն ցուցաբերելու համար:
Հանդիպման ընթացքում Հանրապետության նախագահը մանրամասներ է ներկայացրել հարավկովկասյան տարածաշրջանային իրողությունների, հայ-թուրքական հարաբերությունների և ղարաբաղյան հակամարտության բովանդակության վերաբերյալ:
Ներկաների խնդրանքով նախագահ Վահագն Խաչատուրյանն անդրադարձել է մեր տարածաշրջանում կայուն և հարատև խաղաղության հաստատման շուրջ Հայաստանի արտաքին քաղաքականության մոտեցումներին և ընդգծել, որ Հայաստանը շարժվում է հարևանների հետ կարգավորված և բարիդրացիական հարաբերություններ ձևավորելու սկզբունքներով:
Զրույցի ընթացքում Վահագն Խաչատրյանն անմիջական մթնոլորտում պատասխանել է հյուրերին հետաքրքրող մի շարք հարցերի:

"Armenia moves with the principles of forming neighborly relations with its neighbors". President of RA
The President of the Republic Vahagn Khachaturyan received the delegation of Argentine public figures and journalists.
Welcoming the guests, President Khachaturyan noted that he is happy to host the figures representing friendly Argentina, who are making efforts in their homeland to raise the issues of our compatriots in Armenia and Nagorno-Karabakh and to provide some assistance as much as possible.
During the meeting, the President of the Republic presented details about the South Caucasus regional realities, Armenian-Turkish relations and the content of the Karabakh conflict.
At the request of those present, President Vahagn Khachaturyan referred to the approaches of Armenia's foreign policy regarding the establishment of stable and lasting peace in our region and emphasized that Armenia moves with the principles of forming orderly and neighborly relations with its neighbors.
During the conversation, Vahagn Khachatryan answered a number of questions of interest to the guests in a direct atmosphere.