Վարչապետը շնորհավորական ուղերձներ է հղել արաբական մի շարք երկրների առաջնորդներին` Էյդ Ալ-Ֆիտր տոնի առթիվ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, իսլամական սուրբ տոնի՝ Էյդ Ալ-Ֆիտրի առիթով, շնորհավորական ուղերձներ է հղել Եգիպտոսի Արաբական Հանրապետության նախագահ Աբդել Ֆաթթահ Ալ-Սիսիին և վարչապետ Մուստաֆա Մադբուլիին, Արաբական Միացյալ Էմիրությունների նախագահ Շեյխ Մուհամմադ Բին Զայեդ Ալ-Նահյանին և փոխնախագահ, վարչապետ Շեյխ Մուհամմադ Բին Ռաշիդ Ալ-Մաքթումին, Սիրիայի Արաբական Հանրապետության նախագահ Բաշար Ալ-Ասադին և վարչապետ Հուսեյն Արնուսին, Հորդանանի Հաշիմյան Թագավորության թագավոր Աբդալլահ Երկրորդ Բին Ալ-Հուսեյն Ալ-Հաշիմիին, Սաուդյան Արաբիայի Թագավորության թագավոր Սալման Բին Աբդ Ալ-Ազիզ Ալ-Սաուդին և թագաժառանգ, նախարարների խորհրդի նախագահ Մուհամմադ Բին Սալման Բին Աբդ Ալ-Ազիզ Ալ-Սաուդին, Բահրեյնի թագավորության թագավոր Համադ Բին Իսա Ալ Խալիֆային, Օմանի Սուլթանության սուլթան Հայթամ Բին Տարեկ Բին Թայմուր Ալ-Սայիդին, Քուվեյթի Պետության էմիր Շեյխ Նաուաֆ Ալ-Ահմադ Ալ-Ջաբեր Ալ-Սաբահին և նախարարների խորհրդի նախագահ Շեյխ Ահմադ Նաուաֆ Ալ-Ահմադ Ալ-Ջաբեր Ալ-Սաբահին, Թունիսի Հանրապետության նախագահ Կայս Սաիդին, Կատարի Պետության էմիր Շեյխ Թամիմ Բին Համադ Ալ-Թանիին և վարչապետ, արտաքին գործերի նախարար Շեյխ Մուհամմադ Բին Աբդ Ալ-Ռահման Ալ- Թանիին, Իրաքի Հանրապետության վարչապետ Մուհամմադ Շիա Ալ-Սուդանիին, Լիբանանի Հանրապետության վարչապետ Նաջիբ Միկաթիին, Իրաքյան Քուրդիստանի վարչապետ Մասրուր Բարզանիին:
Վարչապետը նշված երկրների առաջնորդներին մաղթել է քաջառողջություն և երջանկություն, ժողովուրդներին՝ հարատև խաղաղություն և բարօրություն:

The Prime Minister sent congratulatory messages to the leaders of several Arab countries on the occasion of Eid Al-Fitr.
On the occasion of Eid Al-Fitr, Prime Minister Nikol Pashinyan I sent congratulatory messages to the President of the Arab Republic of Egypt Abdel Fattah Al-Sisi and Prime Minister Mustafa Madbouli, the President of the United Arab Emirates Sheikh Muhammad Bin Zayed Al-Nahyan and Vice President, Prime Minister Sheikh Muhammad Bin Rashid Al-Maktoum, President Bashar Al-Assad of the Syrian Arab Republic and Prime Minister Hussein Arnous, King Abdullah II Bin Al-Hussein Al-Hashimi of the Hashemite Kingdom of Jordan, King Salman Bin Abd Al-Aziz Al-Saud of the Kingdom of Saudi Arabia and Crown Prince, Council of Ministers President Muhammad Bin Salman Bin Abd Al-Aziz Al-Saudi, King Hamad Bin Isa Al Khalifa of the Kingdom of Bahrain, Sultan Haitham Bin Tarek Bin Taimur Al-Sayed of the Sultanate of Oman, Emir of the State of Kuwait Sheikh Nawaf Al-Ahmad Al-Jaber Al-Sabah and Ministers Chairman of the Council Sheikh Ahmad Nawaf Al-Ahmad Al-Jaber Al-Sabah, President of the Republic of Tunisia Kais Said, Emir of the State of Qatar Sheikh Tamim Bin Hamad Al-Thani and Prime Minister, Minister of Foreign Affairs Sheikh Muhammad Bin Abd Al-Rahman Al-Thani, Republic of Iraq Prime Minister Muhammad Shia Al-Sudani, Prime Minister of the Republic of Lebanon Najib Mikati, Prime Minister of Iraqi Kurdistan Masrour Barzani.
The Prime Minister wished the leaders of the mentioned countries good health and happiness and the people long-lasting peace and well-being.