«Դեռ փաստ չէ, որ ստորագրելու ենք». Նիկոլ Փաշինյանը՝ խաղաղության պայմանագրի մասին
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն անդրադարձել է Ադրբեջանի հետ խաղաղության պայմանագրի ստորագրման հավանականությանը։
«Նախ, դեռ փաստ չէ, որ ստորագրելու ենք։ Ես հույս ունեմ, պատրաստ եմ ստորագրել իմ երեկվա ելույթում ասած խնդիրների հասցեագրման շրջանակներում, առանց դրա ստորագրման՝ ամեն ինչ կլինի ոչ մեր ուզածով»,- ասել է նա՝ հավելելով․ «Մեզ համար կարևոր է, որ բանակցություններում նաև նախատեսված լինեն երաշխիքներ։ Իսկ որ ընդհանրապես երաշխիք չկա, դա մեր միջազգային իրադրության ամենակարևոր առանձնահատկությունն է»։
Նա շեշտել է, որ ինքը պատրաստ է և հույս ունի, որ խաղաղության պայմանագիր կստորագրվի իր հասցեագրած խնդիրների շրջանակներում։

"It is not yet a fact that we will sign," Pashinyan about the peace treaty
RA Prime Minister Nikol Pashinyan referred to the possibility of signing a peace treaty with Azerbaijan.
"First, it is not yet a fact that we will sign. I hope I am ready to sign within the framework of addressing the problems mentioned in my speech yesterday; without signing it, everything will not be as we want," he said, adding: "It is important for us that the negotiations also include guarantees. And the lack of guarantee is the most important feature of our international situation."
He stressed that he is ready and hopes that a peace agreement will be signed within the framework of the issues he addressed.