«Հույս ունենք, որ Տեղ համայնքում մնացած 3.6 կմ հատվածն էլ կճշգրտվի». վարչապետ
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն անդրադարձել է հայ-ադրբեջանական սահմանին տիրող իրավիճակին․ «Փորձը ցույց է տալիս, որ երբ սահմանապահներն են իրար հետ աշխատում, որոշակի արդյունքներ կարող են լինել։ Հույս ունենք, որ Տեղ համայնքում մնացած 3.6 կմ հատվածն էլ կճշգրտվի, և թեման կամփոփվի»,- ասել է նա։
Վարչապետը հիշեցրել է, որ իր հայտարարության ժամանակ Տեղ համայնքում պրոբլեմատիկ հատվածը 5 կմ-ից ավելի էր, հիմա այն դարձել է 3.6 կմ. «Սահմանապահներն իրար հետ աշխատել են, սահմանակետերը ճշգրտել են, և տեղակայվել են որոշակի հեռավորության վրա»։

"We hope that the remaining 3.6 km section in Tegh community will also be adjusted," prime minister
RA Prime Minister Nikol Pashinyan referred to the situation on the Armenian-Azerbaijani border, "Experience shows that there can be certain results when border guards work together. We hope that the remaining 3.6 km section in Tegh community will be adjusted and the topic will be summarized," he said.
The Prime Minister reminded that at the time of his announcement, the problematic section in the Tegh community was more than 5 km; now, it has become 3.6 km, "The border guards worked together, adjusted the border points, and were far apart."