Նախագահը հանդիպել է Լիտվայի հայկական համայնքի ներկայացուցիչներին
Պաշտոնական այցով Լիտվայի Հանրապետությունում գտնվող նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը հանդիպել է Լիտվայի հայկական համայնքի ներկայացուցիչների հետ:
Հանրապետության նախագահը համայնքի ներկայացուցիչներին մանրամասներ է հայտնել հարավկովկասյան տարածաշրջանային իրողությունների, հայ-ադրբեջանական սահմանին ԵՄ քաղաքացիական դիտորդական առաքելության գործունեության ու դերակատարության և հայաստանյան ներքին կյանքի անցուդարձի վերաբերյալ:
Նախագահ Վահագն Խաչատուրյանն անդրադարձել է ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման շուրջ Հայաստանի ղեկավարության մոտեցումներին և սկզբունքներին, երկրի ներքին կյանքում կառավարության կողմից իրականացվող բարեփոխումներին և տնտեսական զարգացման հեռանկարներին:
Հանդիպման ընթացքում Հանրապետության նախագահն անմիջական մթնոլորտում զրուցել է լիտվահայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ, պատասխանել ներկաներին հուզող հարցերին:

The President met the representatives of the Armenian community of Lithuania
President Vahagn Khachaturyan, on an official visit to the Republic of Lithuania, met with representatives of the Armenian community of Lithuania.
The President of the Republic informed the representatives of the community about the regional realities of the South Caucasus, the activities and role of the EU civilian observation mission on the Armenian-Azerbaijani border, and the transition of Armenia's internal life.
President Vahagn Khachaturyan referred to the approaches and principles of the Armenian leadership regarding the settlement of the Karabakh conflict, the reforms the government implemented in the country's internal life, and the prospects of economic development.
During the meeting, the President of the Republic talked with the representatives of the Lithuanian-Armenian community in a direct atmosphere and answered the attendees' questions.