«Որ Ադրբեջանը հայտարարում է՝ ԼՂ հարց չկա, ու այն լուծված է, 44-օրյա պատերազմի արդյունքն է»․ վարչապետ
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն անդրադարձել է ԼՂ հարցում Ադրբեջանի դիրքորոշմանը։ Ըստ նրա՝ Ադրբեջանը համարում է, որ ԼՂ հարցը իր ներքին հարցն է, ու ինքը դա չպիտի քննարկի որևէ մեկի հետ. «Ադրբեջանը խոսում է ինչ-որ միջանցքների մասին։ Մեր ընդդիմությունը, փոխանակ ասի՝ այդ ի՞նչ միջանցքի մասին եք խոսում, ասում է՝ խոստացել է, պետք է միջանցք տա, հիմա խոստումը չի կատարում, դրա համար են այս խնդիրները։ Ես կարող եմ ապացուցել, որ չեմ խոստացել նման բան»,- ասել է Փաշինյանը:
Անդրադառնալով Իլհամ Ալիևի հայտարարություններին, թե ԼՂ հարցը փակված է, Փաշինյանը նշել է. «Այն, որ Ադրբեջանը հայտարարում է՝ ԼՂ հարց չկա, ու այն լուծված է, 44-օրյա պատերազմի արդյունքն է։ Շատ բարդություններ կան, շատ նրբություններ կան։ Բայց ֆունդամենտալ հարցը փոխադարձ անվստահությունն է, որը ինչ-որ տեղ բնական է, էս ամեն ինչից հետո կա փոխադարձ անվստահություն»:

"The fact that Azerbaijan declares that there is no Nagorno-Karabakh issue and that it has been resolved is the result of the 44-day war." prime minister
RA Prime Minister Nikol Pashinyan referred to Azerbaijan's position on the Nagorno-Karabakh issue. According to him, Azerbaijan considers that the Nagorno-Karabakh issue is its internal issue, and it should not discuss it with anyone, "Azerbaijan is talking about some corridors. Our opposition, instead of saying what corridor are you talking about, says that it promised, it should provide a corridor, but now it is not fulfilling the promise, that's why these problems are there. I can prove I did not promise such a thing," Pashinyan said.
Referring to Ilham Aliyev's statements that the Nagorno-Karabakh issue is closed, Pashinyan noted, “The fact that Azerbaijan declares that there is no Nagorno-Karabakh issue and it has been resolved is the result of the 44-day war. There are many complications, there are many nuances. But the fundamental issue is mutual mistrust, which is somehow natural, after all, there is mutual mistrust."