ԱՄՆ պետքարտուղարի փոխտեղակալը ՀՀ-ում է. քննարկման թեմաներից մեկը հայ-ադրբեջանական դիվանագիտական բանակցություններն են
ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանատունը տեղեկացնում է, որ Հայաստանում է ԱՄՆ պետքարտուղարի փոխտեղակալ Էրիկա Օլսոնին։
«Ապրիլի 17-18-ի այցի ընթացքում պետքարտուղարի փոխտեղակալ Օլսոնը կհանդիպի ՀՀ պաշտոնատար անձանց, այդ թվում՝ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին, քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչներին՝ քննարկելու հայ-ամերիկյան երկկողմ փոխգործակցությունը և ԱՄՆ աջակցությունը հայ-ադրբեջանական դիվանագիտական բանակցություններին` միտված համընդգրկուն խաղաղության համաձայնագրին»,- տեղեկացնում են դեսպանատնից։

The US Deputy Secretary of State is in Armenia. one of the topics of discussion is the Armenian-Azerbaijani diplomatic negotiations
The US Embassy in Armenia informs that US Deputy Secretary of State Erika Olson is in Armenia.
"During the April 17-18 visit, Deputy Secretary of State Olson will meet with RA officials, including Prime Minister Nikol Pashinyan, and civil society representatives to discuss Armenian-American bilateral cooperation and US support for Armenian-Azerbaijani diplomatic negotiations aimed at a comprehensive peace agreement." the embassy informs.