Վարչապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել Սիրիայի նախագահին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Սիրիայի Արաբական Հանրապետության նախագահ Բաշար Ալ-Ասադին՝ ազգային տոնի առթիվ: Ուղերձում նշված է.
Սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ և Սիրիայի բարեկամ ժողովրդին Սիրիայի Արաբական Հանրապետության ազգային տոնի կապակցությամբ:
Դարերի խորքից եկող և պատմական փորձություններով ամրացած հայ սիրիական բարեկամությունն այն հենքն է, որի վրա շարունակում են զարգանալ երկու երկրների եղբայրական հարաբերությունները:
Համոզված եմ, որ Սիրիան բավարար ուժ և տոկունություն ունի՝ հաղթահարելու ավերիչ երկրաշարժի հետևանքները և երկրի առջև ծառացած այլ մարտահրավերներ:
Ցանկանում եմ հաստատել մեր պատրաստակամությունը Սիրիայի համար այս դժվարին ժամանակաշրջանում նպաստելու և աջակցելու Սիրիայի վերականգնման գործընթացներին:
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և հաջողություն, իսկ Սիրիայի բարեկամ ժողովրդին՝ հարատև խաղաղություն և բարօրություն»:

The Prime Minister sent a congratulatory message to the President of Syria
Prime Minister Nikol Pashinyan sent a congratulatory message to the President of the Syrian Arab Republic, Bashar Al-Assad, on the occasion of the national holiday. The message states:
I heartily congratulate you and the friendly people of Syria on the national holiday of the Syrian Arab Republic.
The Armenian-Syrian friendship, coming from the depths of centuries and strengthened by historical trials, is the foundation on which the fraternal relations of the two countries continue to develop.
I am convinced that Syria has enough strength and resilience to overcome the consequences of the devastating earthquake and other challenges the country is facing.
I want to confirm our readiness to contribute and support the Syrian reconstruction process in this challenging period for Syria.