Կապանում հայտնաբերված ադրբեջանցի զինծառայողը փոխանցվել է ԱԱԾ-ին
Ոստիկանները Կապանում հայտնաբերված ադրբեջանցի զինծառայողին փոխանցել են ՀՀ ԱԱԾ-ին։ Տեղեկությունը Radar Armenia-ի հետ զրույցում հաստատեցին ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանության լրատվական ծառայությունից։
Առայժմ նա չի ներկայացվել քննչական կոմիտե, որտեղ քննություն է իրականացվում ԶՊՄԿ-ում տեղի ունեցած սպանության գործով։ Ըստ շրջանառվող լուրերի՝ ադրբեջանցի զինծառայողի մոտ էլ հայնաբերվել է սպանվածի հեռախոսը։ Այս կապակցությամբ ՔԿ-ից մեզ հայտնեցին. «Վարույթն իրականացնող մարմնի կողմից ձեռնարկվել են հեռախոսի հետ կապված հանգամանքները պարզելուն ուղղված միջոցներ»։
Հիշեցնենք՝ երեկ հայտնաբերվել էր ՀՀ սահման ներխուժած երկրորդ ադրբեջանցին և տեղափոխվել ոստիկանության Կապանի բաժին։

Найденный в Капане азербайджанский солдат передан Службе национальной безопасности
Найденного в Капане азербайджанского военнослужащего полиция передала Службе национальной безопасности РА. Информацию подтвердили в беседе с Radar Armenia в пресс-службе полиции МВД РА .
Пока он не представлен в следственный комитет, где ведется следствие по делу об убийстве, произошедшем в ЗММК. Согласно циркулирующим новостям, у азербайджанского солдата также был обнаружен телефон убитого. Об этом нас проинформировал СК. «Органом, осуществляющим производство, приняты меры, направленные на выяснение обстоятельств, связанных с телефоном».
Напомним, вчера был обнаружен и передан в отделение полиции Капана второй азербайджанец, вторгшийся на границу РА.