«Տեղ գյուղում ստեղծված իրավիճակը մանրամասն քննության կարիք ունի». Նիկոլ Փաշինյան (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը կառավարության նիստում հայտարարել է, թե Տեղ գյուղի մոտ ստեղծված իրադրությունը մանրամասն քննության կարիք ունի։
Ըստ նրա՝ պետք է գնահատվի նաև հայկական կողմի գործողությունները՝ պետական սահմանի խնդրո առարկա հատվածն ի սկզբանե պահպանության առնելու գործողությունների առումով․ «Միևնույն ժամանակ, պետք է արձանագրեմ, որ նշված հատվածում ադրբեջանի գործողությունները սադրիչ են և հակասում են 2022թ. հոկտեմբերի 6-ին Պրահայում և հոկտեմբերի 31-ին Սոչիում կայացած հանդիպումների արդյունքներով ընդունված հայտարարություններին»։
Սահմանային իրավիճակին քաղաքական գնահատականի առումով Փաշինյանը կարևորեց նախորդ օրը ԵՄ կողմից տարածված հաղորդագրությունը, որտեղ ընդգծվում է 1991թ. սահմանագիծը։

"The situation in the village needs a detailed investigation," Nikol Pashinyan (VIDEO)
RA Prime Minister Nikol Pashinyan stated at the government session that the situation near Tegh village needs a detailed investigation.
According to him, the actions of the Armenian side should also be evaluated in terms of the steps taken to protect the part of the state border from the beginning, "At the same time, I must record that Azerbaijan's actions in the mentioned area are provocative and contradict the statements made due to the meetings held on October 6, 2022, in Prague and October 31, 2022, in Sochi."
Regarding the political assessment of the border situation, Pashinyan emphasized the message spread by the EU the previous day, where the 1991 border line is highlighted.