Մհեր Սահակյանը կողմ կքվեարկի իրեն անձեռնմխելիությունից զրկելու միջնորդությանը
ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր, ՀՅԴ-ական Մհեր Սահակյանը հայտարարել է, թե անձամբ կողմ է քվեարկելու իր նկատմամբ հանրային քրեական հետապնդում հարուցելուն համաձայնություն տալու միջնորդությանը։
Նա նշել է, թե այդպես անում է, որ տպավորություն չստեղծվի, թե թաքնվում է անձեռնմխելիության քողի տակ. «Ինքս շահագրգռված եմ, որ իրականությունը բացահայտվի»։
Մհեր Սահակյանի ելույթի վերջում ընդդիմադիր պատգամավորները ծափահարեցին. «Փառահեղ է»,- արձագանքեց ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը։
Հիշեցնենք՝ ԱԺ պետաիրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովում փակ քննարկման ժամանակ պատգամավորներ Մհեր Սահակյանն ու Վլադիմիր Վարդանյանը վիճաբանել էին, որի ժամանակ Սահակյանը հարվածել էր Վարդանյանին՝ հասցնելով մարմնական վնասվածք։

Мгер Саакян проголосует за лишение себя неприкосновенности
Член фракции "Армения" в Национальном Собрании, член АРФД Мгер Саакян заявил, что лично проголосует за предложение дать согласие на возбуждение против него публичного уголовного преследования.
Он заявил, что делает это, чтобы не создавалось впечатление, что он прячется под статусом неприкосновенности. « Я сам заинтересован в том, чтобы правда была раскрыта».
По окончании выступления Мгера Саакяна депутаты от оппозиции зааплодировали. « Это прекрасно », - ответил Председатель НС Ален Симонян.
Напомним , что в ходе закрытого обсуждения в Постоянной комиссии НС по государственно-правовым вопросам между депутатами Мгером Саакяном и Владимиром Варданяном произошла ссора, в ходе которой Саакян ударил Варданяна, причинив телесные повреждения.