Լիլիթ Մակունցը քննարկել է Հայաստանի և Յուտա նահանգի միջև տնտեսական և առևտրային հարաբերությունների հաստատման հնարավորությունները
Լիլիթ Մակունցը քննարկել է  Հայաստանի և Յուտա նահանգի միջև տնտեսական և առևտրային հարաբերությունների հաստատման հնարավորությունները
ԱՄՆ-ում ՀՀ դեսպանությունից տեղեկացնում են, որ ապրիլի 6-7-ը Յուտայի Համաշխարհային առևտրի կենտրոնի հրավերով  ԱՄՆ-ում ՀՀ դեսպան Լիլիթ Մակունցը երկօրյա աշխատանքային այցով գտնվում էր Սոլթ Լեյք Սիթի քաղաքում (նման այցեր պարբերաբար կազմակերպում են ԱՄՆ-ում հավատարմագրված դեսպանների համար)։
Այցի նպատակն էր վերհանել Հայաստան-Յուտա տնտեսական և առևտրային հարաբերությունների հաստատման հնարավորությունները, ներկայացնել Հայաստանի տնտեսության առաջնահերթությունները, նախանշել երկկողմ համագործակցության այլ ուղղություններ։
Այցի ընթացքում դեսպան Մակունցը հանդիպումներ ունեցավ Յուտայի նահանգապետի տեղակալ Դեիդըր Հենդերսոնի, նահանգային օրենսդիր մարմնի ներկայացուցիչ սենատոր Քըրթիս Բրամբելի հետ, այցելեց Յուտայի համաշխարհային առևտրի կենտրոն, հանդիպում-քննարկում ունեցավ գործարար շրջանակների, հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ, Յուտայի համալսարանի Քեմ Գարդներ քաղաքականության մշակման ինստիտուտում մասնակցեց կին առաջնորդների քննարկմանը, ծանոթացավ նահանգի բարձր տեխնոլոգիական ոլորտի հնարավորություններին, հանդիպեց Յուտայի Հիսուս Քրիստոսի եկեղեցու նախագահ Ռասել Նելսոնի հետ։

Lilit Makunts discussed the possibilities of establishing economic and trade relations between Armenia and the state of Utah
The Embassy of Armenia in the USA informs that on April 6-7, at the invitation of the Utah World Trade Center, Lilit Makunts, the Ambassador of Armenia to the USA, was on a two-day working visit to Salt Lake City (such visits are regularly organized for ambassadors accredited to the USA).
The purpose of the visit was to highlight the possibilities of establishing Armenia-Utah economic and trade relations, to present the priorities of Armenia's economy, and to outline other directions of bilateral cooperation.
During the visit, Ambassador Makunts had meetings with Deputy Governor of Utah Deidre Henderson, Senator Curtis Bramble, a representative of the state legislature, visited the Utah World Trade Center, had a meeting-discussion with business circles, representatives of the Armenian community, participated in the discussion of women leaders at the Kem Gardner Policy Development Institute of the University of Utah, got acquainted with the possibilities of the state's high-tech sector, and met with the president of the Church of Jesus Christ of Utah, Russell Nelson.