ԱԽ քարտուղարը քննարկել է հայ-ամերիկյան ներդրումներին առնչվող հարցեր
ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է ԱՄՆ առևտրի դեպարտամենտի գլոբալ շուկաների հարցերով փոխքարտուղար Արուն Վենկատարամանի գլխավորած պատվիրակությանը:
«Քննարկել ենք երկկողմ հայ-ամերիկյան ներդրումների, գործարար միջավայրի բարելավման, բարձր տեխնոլոգիաների և էներգետիկայի ոլորտներում առկա համագործակցության հեռանկարներն ու հնարավորությունները, ինչպես նաև անդրադարձել ենք երկկողմ համատեղ ծրագրերի իրականացմանը՝ նախանշելով համագործակցության հետագա ուղիները:
Ընդգծել ենք հայ-ամերիկյան տնտեսական համագործակցության հետագա ամրապնդման կարևորությունը»,- տեղեկացրել է Արմեն Գրիգորյանը ֆեյսբուքի իր էջում:

The Secretary of the Security Council discussed issues related to Armenian-American investments
Armen Grigoryan, Secretary of the Armenian Security Council, received the delegation headed by Arun Venkataraman, Deputy Secretary for Global Markets of the US Department of Commerce.
"We discussed the perspectives and possibilities of bilateral Armenian-American investments, improvement of the business environment, cooperation in the fields of high technologies and energy, and we also referred to the implementation of bilateral joint programs, outlining further ways of cooperation.
We emphasized the importance of further strengthening of the Armenian-American economic cooperation," Armen Grigoryan informed on his Facebook page.