Վարչապետի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել խորհրդակցություն
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել խորհրդակցություն, որի ընթացքում քննարկվել են միջազգային կազմակերպությունների կողմից հրապարակվող զեկույցներում Հայաստանի վերաբերյալ գնահատականներն ու մեր երկրի դիրքի հետագա բարելավմանը վերաբերող հարցեր:
Մասնավորապես, անդրադարձ է կատարվել զեկույցներում հրապարակվող խնդիրներին, կառավարության կողմից տարբեր ոլորտներում, այդ թվում՝ կոռուպցիայի դեմ պայքարի, բիզնես միջավայրի բարելավման, մարդու իրավունքների պաշտպանության, թվայնացման գործընթացի, աղետների կառավարման, կիբեռանվտանգության, գիտության և այլ բնագավառներում ընթացիկ բարեփոխումներին ու հետագա գործողություններին: Նշվել է, որ առկա խնդիրների լուծման նպատակով ձևավորվել է շահագրգիռ գերատեսչությունների ներկայացուցիչներից կազմված աշխատանքային խումբ:
Վարչապետ Փաշինյանը կարևորել է միջազգային կարծիք ձևավորող զեկույցներում մեր երկրի իմիջի շարունակական բարելավումը, ընդգծել գերատեսչությունների կողմից համակարգված բովանդակային աշխատանքների իրականացման անհրաժեշտությունը: Առանձնակի կարևորվել է նաև հանրային հաղորդակցության շարունակական բարելավմանը միտված քայլերի իրականացումը:

Состоялось совещание под руководством премьер-министра
Под руководством премьер-министра Никола Пашиняна состоялось совещание, в ходе которого были обсуждены оценки Армении в отчетах, опубликованных международными организациями, и вопросы, связанные с дальнейшим улучшением положения нашей страны.
В частности, проблемы, опубликованные в отчетах, текущие реформы и дальнейшие действия правительства в различных областях, включая борьбу с коррупцией, улучшение бизнес-среды, защиту прав человека, процесс цифровизации, управление стихийными бедствиями, кибербезопасность, науку и др. сферы деятельности. Было отмечено, что с целью решения существующих проблем сформирована рабочая группа, состоящая из представителей заинтересованных ведомств.
Премьер-министр Пашинян подчеркнул постоянное улучшение имиджа нашей страны в международных отчетах, формирующих общественное мнение, подчеркнул необходимость планомерной предметной работы ведомств. Особенно важным было также осуществление шагов, направленных на постоянное улучшение коммуникации с общественностью.