Քննարկվել է հայ-ամերիկյան տնտեսական համագործակցության օրակարգային հարցերի լայն շրջանակ
Նախարար Վահան Քերոբյանն ապրիլի 4-ին ընդունել է ԱՄՆ առևտրի ներկայացուցչի (USTR) Եվրոպայի և Միջին Արևելքի գրասենյակի տնօրեն Ջեյսոն Բանթինին և ԱՄՆ առևտրի ներկայացուցչի արտոնությունների ընդհանրացված համակարգի (GSP) հարցերով փոխտեղակալ Լորա Բուֆոյին։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել է հայ-ամերիկյան տնտեսական համագործակցության օրակարգային հարցերի լայն շրջանակ, մասնավորապես՝ Հայաստանի և ԱՄՆ-ի միջև տնտեսական կապերի ամրապնդմանը, առևտրաշրջանառության ավելացմանն ու արտահանման դիվերսիֆիկացմանը, ինչպես նաև ընդհանրացված նախապատվությունների համակարգի (GSP) միջոցով ԱՄՆ ապրանքների արտահանմանը վերաբերող հարցեր։
Անդրադարձ է կատարվել նաև Հայաստանում վճարային հարթակների հասանելիության ապահովմանը «PayPal» ծառայություններ, վենչուրային ֆոնդերի, Հայաստանում կապիտալի շուկայի զարգացմանը։

Обсужден широкий круг вопросов повестки дня армяно-американского экономического сотрудничества
4 апреля министр Ваан Керобян принял директора офиса торгового представителя США (USTR) в Европе и на Ближнем Востоке Джейсона Бантина и заместителя помощника торгового представителя США по всеобщей системе привилегий (GSP) Лору Буфо.
В ходе встречи был обсужден широкий круг вопросов повестки дня армяно-американского экономического сотрудничества, в частности, вопросы, связанные с укреплением экономических связей между Арменией и США, увеличением товарооборота и диверсификацией экспорта, а также вопросы, связанные с экспортом товаров США через Всеобщую систему преференций (GSP).
Упоминалось также об обеспечении доступа к платежным платформам в Армении, услугам «PayPal», развитии венчурных фондов, рынке капитала в Армении.