Էդգար Ղազարյանի ելույթի ժամանակ ՔՊ պատգամավորները լքեցին հանձնաժողովի նիստը
ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավորները լքեցին ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության և հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստը։
ՄԻՊ ընդդիմության թեկնածու Էդգար Ղազարյանի ելույթի ժամանակ հանձնաժողովում կրքերը լարվել էին, ՔՊ խմբակցության քարտուղար Արթուր Հովհաննիսյանը նրան նույնիսկ ծաղրածու անվանեց։
Այնուհետև ելույթում Ղազարյանը քննադատական և վիրավորական խոսքեր էր հնչեցնում իշխանությունների հասցեին։ Արթուր Հովհաննիսյանն առաջարկեց դուրս գալ, հնարավորություն տալ, որ Ղազարյանն իր ելույթն ավարտի, որից հետո կվերադառնան դահլիճ։

Во время выступления Эдгара Казаряна депутаты ГД покинули заседание комиссии
Депутаты фракции НС "Гражданский договор" покинули заседание Постоянной комиссии НС по защите прав человека и связям с общественностью.
Во время выступления кандидата от оппозиции Эдгара Казаряна в комиссии накалились страсти, секретарь фракции ГД Артур Ованнисян даже назвал его клоуном.
Позже в своем выступлении Казарян использовал критические и оскорбительные слова в адрес властей. Артур Ованнисян предложил выйти, чтобы дать Казаряну возможность закончить свое выступление, после чего они вернутся в зал.