Բարեկամ ԱՄՆ-ն աջակցում է խաղաղության պայմանագրի օր առաջ կնքմանը. Սիսակ Գաբրիելյան
ԱՄՆ կառավարության հրավերով Հայաստանի Ազգային ժողովի մի խումբ պատգամավորներ այցելել են Վաշինգտոն։  ԱԺ «ՔՊ» խմբակցության պատգամավոր Սիսակ Գաբրելյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է.
«Տպավորված եմ կոնգրեսականների հյուրընկալությամբ, Հայաստանի նկատմամբ առանձնահատուկ ուշադրությամբ եւ խաղաղության մեր օրակարգի կարեւորմամբ: ԱՄՆ կառավարության հրավերով մայրաքաղաք Վաշինգտոն եռօրյա այցի ընթացքում ակնհայտ դարձավ, որ բարեկամ ԱՄՆ-ն աջակցում է խաղաղության պայմանագրի օր առաջ կնքմանը:
Մեր պատվիրակությունը վերահաստատեց ժողովրդավարացման ճանապարհ անցնելու մեր վճռականությունը: Կոնգրեսականները ներկայացրին առաջիկայում Հայաստանին նոր աջակցություն տրամադրելու իրենց նախաձեռնությունները»։

The friendly USA supports the conclusion of the peace agreement a day ago; Sisak Gabrielyan
At the invitation of the US government, a group of deputies of the National Assembly of Armenia visited Washington. Sisak Gabrelyan, deputy of the NA "KP" faction, wrote on his Facebook page.
"I am impressed by the hospitality of the congressmen, their special attention to Armenia, and the emphasis on our peace agenda. During the three-day visit to the capital Washington at the invitation of the US government, it became clear that the friendly USA supported the signing of the peace treaty a day earlier.
Our delegation reaffirmed our determination to embark on the road to democratization. The congressmen presented their initiatives to provide new support to Armenia shortly."